Maironio g. 28B, 44249 Kaunas , tel. (8 37) 32 31 11, faks. (8 37) 20 71 82
el. p. kaunas@archyvai.lt, kodas Juridinių asmenų registre 190765474,
Atsiskaitomoji sąskaita AB bankas „Swedbank“ LT81 7300 0100 0222 9404

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Asmenų aptarnavimas

 

Archyve asmenys aptarnaujami, jų prašymai, pareiškimai, skundai nagrinėjami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook

 

KAUNO REGIONINIO VALSTYBĖS ARCHYVO DEKLARACIJA DĖL Į MUS BESIKREIPIANTIEMS ASMENIMS TEIKIAMŲ PASLAUGŲ IR APTARNAVIMO KOKYBĖS

 

  

 

KAUNO REGIONINIS VALSTYBĖS ARCHYVAS INFORMUOJA, KAD NUO 2020 M. SPALIO 28 D. IKI ATSKIRO PRANEŠIMO: 

1. SKAITYKLOJE LANKYTOJAI NEAPTARNAUJAMI.  

2. PRAŠYMUS REKOMENDUOJAME TEIKTI NUOTOLINIU BŪDU: 

Elektroninio pašto adresu: kaunas@archyvai.lt

 

Naudojantis integralia administracinių paslaugų sistema - I@ps 

Elektroninio archyvo informacinėje sistemoje EAIS arba per e – pristatymo sistemą 

PRAŠYMŲ FORMOS   

Užpildytus prašymus galima siųsti ir paštu adresu Maironio g. 28 B, LT-44249 Kaunas bei įmesti į pašto dėžutę esančią prie įėjimo 

Informacija teikiama telefonais:

Priėmimas (8 37) 20 76 96 

Skaitykla (8 37) 22 29 44 

Bendra informacija (8 37) 32 31 11   

VISI ATVYKSTANTYS Į ARCHYVĄ PRIVALO DĖVĖTI NOSĮ IR BURNĄ DENGIANČIAS APSAUGOS PRIEMONES, MATUOTIS KŪNO TEMPERATŪRĄ IR PAKLUSTI ARCHYVO DARBUOTOJŲ NURODYMAMS BEI REIKALAVIMAMS, SUSIJUSIEMS SU COVID-19 GRĖSMĖMIS IR JŲ SUVALDYMU 

 

NEAPTARNAUJAMI LANKYTOJAI, KURIE KARŠČIUOJA, TURI ŪMIŲ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ POŽYMIŲ, NESILAIKO ASMENS HIGIENOS (RANKŲ HIGIENOS, KOSĖJIMO ČIAUDĖJIMO ETIKETO), NEPAKLŪSTA ARCHYVO DARBUOTOJŲ NURODYMAMS BEI REIKALAVIMAMS, SUSIJUSIEMS SU COVID-19 GRĖSMĖMIS IR JŲ SUVALDYMU 

 

Aktualijos

Tarptautinės archyvų dienos minėjimas Kauno regioniniame valstybės archyve

2018-06-13

    Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ir Tarptautinės archyvų dienos proga Kauno regioninis valstybės archyvas pakvietė visus besidominčius istorija dalyvauti birželio 4 d. apskritojo stalo diskusijoje ,,Lietuva: valstybė ir jos kūrėjai“ bei patiems pasijusti tos istorijos dalyviais bei atminties puoselėtojais. Diskusiją moderavo Kauno regioninio valstybės archyvo direktorius Gintaras Dručkus. Renginyje dalyvavo svečiai - Lietuvos ypatingojo archyvo LKP dokumentų skyriaus vedėja Nijolė Maslauskienė, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, diplomatas, Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos ir Lietuvos Sąjūdžio seimo narys Vidmantas Povilionis, VDU profesorius, humanitarinių mokslų daktaras Jonas Vaičenonis, Lietuvos Sąjūdžio Prienų tarybos narys, lakūnas bandytojas, konstruktorius Rolandas Kalinauskas. Šią diskusiją papildė ir suteikė vaizdumo demonstruojamos parodos.

 

  

 

 

 

 

 

    

 

 

   Rengino pradžioje Lietuvos ypatingojo archyvo LKP dokumentų skyriaus vedėja Nijolė Maslauskienė pristatė Lietuvos ypatingojo archyvo parengtą kilnojamą parodą ,,Sovietų valdžios represuoti 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai ir valstybės vadovai“. Sovietų politinio teroro aukomis tapo šeši Vasario 16-osios Akto signatarai: Kazys Bizauskas ir Pranas Dovydaitis - buvo sušaudyti, Vladas Mironas ir Donatas Malinauskas - mirė kalėjime ar tremtyje, Petras Klimas ir Aleksandras Stulginskis – kalinti ir persekioti iki mirties. Stenduose iliustruojama signatarų veikla tarpukario Lietuvoje ir sovietų valdžios represijos prieš juos.

   Parodos ,,Lietuvos Sąjūdžiui – 30“ kuratorė Nijolė Ambraškienė pristatė Kauno regioniniame valstybės archyve saugomus Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos ir Lietuvos Sąjūdžio Prienų tarybos dokumentus.

 

 

     Po to vykusioje diskusijoje VDU prof. dr. Jonas Vaičenonis paminėjo archyvų vaidmenį, išsaugant dokumentus, Rolandas Kalinauskas prisiminė savo veiklą Sąjūdžio pradžioje. Ypatingai savo mintimis ir įžvalgomis sudomino Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos ir Lietuvos Sąjūdžio seimo narys Vidmantas Povilionis. Diskusijoje buvo iškelta daugiau klausimų, nei buvo galima į juos atsakyti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Besidominčių archyvo veikla sulaukėme ir apžvalginėse ekskursijose. Birželio 7 ir 8 dienomis archyve lankėsi Kauno Veršvų gimnazijos moksleivių grupės, pavieniai lankytojai ir archyvarai iš UAB ,,Archyvavimo sprendimai“. 

 

 

Nuotraukos – Mindaugo Railos (Lietuvos ypatingasis archyvas).

 


 

 

 

 

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Kristina Stanišauskė,
Informacija atnaujinta: 2018-06-13 15:34