Maironio g. 28B, 44249 Kaunas , tel. (8 37) 32 31 11, faks. (8 37) 20 71 82
el. p. kaunas@archyvai.lt, kodas Juridinių asmenų registre 190765474,
Atsiskaitomoji sąskaita AB bankas „Swedbank“ LT81 7300 0100 0222 9404

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Asmenų aptarnavimas

 

Archyve asmenys aptarnaujami, jų prašymai, pareiškimai, skundai nagrinėjami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook

 

KAUNO REGIONINIO VALSTYBĖS ARCHYVO DEKLARACIJA DĖL Į MUS BESIKREIPIANTIEMS ASMENIMS TEIKIAMŲ PASLAUGŲ IR APTARNAVIMO KOKYBĖS

 

  

 

KAUNO REGIONINIS VALSTYBĖS ARCHYVAS INFORMUOJA, KAD NUO 2020 M. SPALIO 28 D. IKI ATSKIRO PRANEŠIMO: 

1. SKAITYKLOJE LANKYTOJAI NEAPTARNAUJAMI.  

2. PRAŠYMUS REKOMENDUOJAME TEIKTI NUOTOLINIU BŪDU: 

Elektroninio pašto adresu: kaunas@archyvai.lt

 

Naudojantis integralia administracinių paslaugų sistema - I@ps 

Elektroninio archyvo informacinėje sistemoje EAIS arba per e – pristatymo sistemą 

PRAŠYMŲ FORMOS   

Užpildytus prašymus galima siųsti ir paštu adresu Maironio g. 28 B, LT-44249 Kaunas bei įmesti į pašto dėžutę esančią prie įėjimo 

Informacija teikiama telefonais:

Priėmimas (8 37) 20 76 96 

Skaitykla (8 37) 22 29 44 

Bendra informacija (8 37) 32 31 11   

VISI ATVYKSTANTYS Į ARCHYVĄ PRIVALO DĖVĖTI NOSĮ IR BURNĄ DENGIANČIAS APSAUGOS PRIEMONES, MATUOTIS KŪNO TEMPERATŪRĄ IR PAKLUSTI ARCHYVO DARBUOTOJŲ NURODYMAMS BEI REIKALAVIMAMS, SUSIJUSIEMS SU COVID-19 GRĖSMĖMIS IR JŲ SUVALDYMU 

 

NEAPTARNAUJAMI LANKYTOJAI, KURIE KARŠČIUOJA, TURI ŪMIŲ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ POŽYMIŲ, NESILAIKO ASMENS HIGIENOS (RANKŲ HIGIENOS, KOSĖJIMO ČIAUDĖJIMO ETIKETO), NEPAKLŪSTA ARCHYVO DARBUOTOJŲ NURODYMAMS BEI REIKALAVIMAMS, SUSIJUSIEMS SU COVID-19 GRĖSMĖMIS IR JŲ SUVALDYMU 

 

Aktualijos

2017 m. rugsėjo 20 - 21 dienomis vyko VII - asis visuotinis Lenkijos archyvarų suvažiavimas "Archyvistika be sienų"

2017-09-25

  2017 m. rugsėjo 20-21 dienomis Kauno regioninio valstybės archyvo direktorius Gintaras Dručkus dalyvavo VII-ajame visuotiniame Lenkijos archyvarų suvažiavime "Archyvistika be sienų", kuris vyko Kielcuose (Lenkijos Respublika) ir skaitė pranešimą "Lituanistinis archyvinis paveldas, saugomas kitose šalyse".

  Suvažiavimą surengė Lenkijos Respublikos valstybės archyvų generalinė direkcija kartu Lenkijos archyvarų sąjunga, Lenkijos valstybės archyvu Kielcuose ir Kielcų technologijos universitetu.

  Suvažiavimo darbe dalyvavo per 300 dalyvių. Suvažiavimo dalyvius sveikino Lenkijos Respublikos valstybės archyvų generalinis direktorius Wojciech Woźniak, vietos savivaldos vadovai. Suvažiavimo dalyviai dirbo įvairiose teminėse darbo grupėse, o kartą per dieną rinkdavosi į bendrus plenarinius posėdžius. Pirmąją suvažiavimo dieną plenarinis posėdis buvo skirtas bendresnio pobūdžio problemoms bei iššūkiams aptarti (pranešėjai - Lenkijos Respublikos valstybės archyvų generalinis direktorius Wojciech Wozniak, Torunės ir Liublino universitetų atstovai ir kt.). Antrosios suvažiavimo dienos plenariniame posėdyje pranešimus skaitė Torunės Mikalojaus Koperniko universiteto atstovas Robert'as Degen'as ("Šiuolaikinių archyvų dokumentų valdymo iššūkiai"), Olštyno Varmijos ir Mozūrijos universiteto profesorius M. Ružanski's pristatė Centrinį bažnytinį archyvą, Lenkijos Tautos atminties instituto Varšuvoje direktorė Mažena Kruk supažindino su archyvinių institucijų, saugančių slaptųjų tarnybų dokumentus, europinio tinklo sukūrimu bei veikla. Taip pat buvo pristatyti ir suvažiavimo svečių - atstovų iš kitų šalių archyvų - Lietuvos (G. Dručkus "Lituanistinis archyvinis paveldas, saugomas kitose šalyse") ir Vengrijos (G. B. Cseh "Solidarumas su Solidarumu? Įvykiai Lenkijoje ir Vengrijos slaptosios tarnybos") - pranešimai. Dar keli pranešėjai iš kitų šalių - Nyderlandų, Čekijos bei Prancūzijos - dalyvavo darbo grupėje "Lenkai archyvistikoje be sienų".

  Darbo grupėje, skirtoje regioninių bei vietinių (lokalinių) archyvų vaidmeniui kultūros ugdymo procese ("Culture-building) aptarti buvo išklausyti septyni pranešimai. Pranešėjai bei diskutantai akcentavo archyvų potencialą, kuris turėtų integruotis į konkretaus regiono kultūros raidos procesus ir būtų nukreiptas visų pirma vertybių formavimui bei sklaidai tam tikslui pasitelkiant archyvinius dokumentus.

  Kitose darbo grupėse buvo aptartos archyvų ir archyvarų teigiamo įvaizdžio fomavimo problemos, net keliose darbo grupėse buvo diskutuojama apie bažnytinius archyvus ir jų panaudojimą, profesinį archyvarų rengimą bei jų profesinių gebėjimų stiprinimą, įvairūs klausimai, susiję su elektroninių dokumentų valdymu, skaitmeniniu turiniu ir kiti klausimai.

   Kitas, aštuntasis, visuotinis Lenkijos archyvarų suvažiavimas vyks po penkerių metų.

 

 

_______________

 

 

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Kristina Stanišauskė,
Informacija atnaujinta: 2017-09-25 15:29