Maironio g. 28B, 44249 Kaunas , tel. (8 37) 32 31 11, faks. (8 37) 20 71 82
el. p. kaunas@archyvai.lt, kodas Juridinių asmenų registre 190765474,
Atsiskaitomoji sąskaita AB bankas „Swedbank“ LT81 7300 0100 0222 9404

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Asmenų aptarnavimas

 

Archyve asmenys aptarnaujami, jų prašymai, pareiškimai, skundai nagrinėjami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook

 

KAUNO REGIONINIO VALSTYBĖS ARCHYVO DEKLARACIJA DĖL Į MUS BESIKREIPIANTIEMS ASMENIMS TEIKIAMŲ PASLAUGŲ IR APTARNAVIMO KOKYBĖS

 

  

 

KAUNO REGIONINIS VALSTYBĖS ARCHYVAS INFORMUOJA, KAD NUO 2020 M. SPALIO 28 D. IKI ATSKIRO PRANEŠIMO: 

1. SKAITYKLOJE LANKYTOJAI NEAPTARNAUJAMI.  

2. PRAŠYMUS REKOMENDUOJAME TEIKTI NUOTOLINIU BŪDU: 

Elektroninio pašto adresu: kaunas@archyvai.lt

 

Naudojantis integralia administracinių paslaugų sistema - I@ps 

Elektroninio archyvo informacinėje sistemoje EAIS arba per e – pristatymo sistemą 

PRAŠYMŲ FORMOS   

Užpildytus prašymus galima siųsti ir paštu adresu Maironio g. 28 B, LT-44249 Kaunas bei įmesti į pašto dėžutę esančią prie įėjimo 

Informacija teikiama telefonais:

Priėmimas (8 37) 20 76 96 

Skaitykla (8 37) 22 29 44 

Bendra informacija (8 37) 32 31 11   

VISI ATVYKSTANTYS Į ARCHYVĄ PRIVALO DĖVĖTI NOSĮ IR BURNĄ DENGIANČIAS APSAUGOS PRIEMONES, MATUOTIS KŪNO TEMPERATŪRĄ IR PAKLUSTI ARCHYVO DARBUOTOJŲ NURODYMAMS BEI REIKALAVIMAMS, SUSIJUSIEMS SU COVID-19 GRĖSMĖMIS IR JŲ SUVALDYMU 

 

NEAPTARNAUJAMI LANKYTOJAI, KURIE KARŠČIUOJA, TURI ŪMIŲ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ POŽYMIŲ, NESILAIKO ASMENS HIGIENOS (RANKŲ HIGIENOS, KOSĖJIMO ČIAUDĖJIMO ETIKETO), NEPAKLŪSTA ARCHYVO DARBUOTOJŲ NURODYMAMS BEI REIKALAVIMAMS, SUSIJUSIEMS SU COVID-19 GRĖSMĖMIS IR JŲ SUVALDYMU 

 

Aktualijos

Kauno apskrities archyvo darbuotojai Rusijos archyvuose ieškojo su Kauno miesto ir regiono istorija susijusių dokumentų

2013-08-29

Rugpjūčio 11–24 d. Kauno apskrities archyvo direktorius Gintaras Dručkus, šio archyvo Dokumentų naudojimo skyriaus vyr. specialistė Nijolė Ambraškienė ir Veiklos administravimo ir elektroninių dokumentų skyriaus vedėja Kristina Stanišauskė lankėsi keturiose Sankt Peterburge esančiose dokumentų saugyklose: Rusijos nacionalinės bibliotekos rankraščių, kartografijos bei estampų skyriuose, Karo istorijos artilerijos, karo ryšių ir inžinerijos muziejaus archyve bei fonduose, Rusijos menų akademijos muziejaus rankraščių skyriuje ir Rusijos valstybės istorijos archyve.

Rusijos archyvuose ieškota fondų, kurie galėtų būti susiję su Kauno miesto ir regiono istorija. Rusijos nacionalinės bibliotekos kartografijos skyriuje aptiktas XIX a. pabaigos Kauno apylinkių topografinis žemėlapis ir pagaminta skaitmeninė jo kopija; Rankraščių skyriuje atrinkta nemažai su Kauno miestu ir regionu susijusių dokumentų, tarp kurių paminėtini ypač vertingi 1756 ir 1798 metų Kauno planai; Estampų skyriuje peržiūrėta su Kauno miestu ir Kauno regionu susijusių istorinių atvirukų bei nuotraukų kolekcija (išsamiai jos analizei pritrūko laiko).

Karo istorijos artilerijos, karo ryšių ir inžinerijos muziejuje buvo peržiūrėti Vyriausiosios artilerijos valdybos veiklos dokumentai, Kauno tvirtovės brėžiniai, Kauno gynybos planas I pasaulinio karo išvakarėse, įvairūs XIX a. pab.–XX a. pr. Kauno miesto planai ir kiti dokumentai. Šių dokumentų skaitmeninės kopijos galėtų būti panaudotos 2014 m. Kauno apskrities archyve planuojamoje surengti parodoje, skirtoje 100-osioms I pasaulinio karo metinėms paminėti. Dėl to preliminariai susitarta su muziejaus vadovybe.

Rusijos valstybės istorijos archyve saugoma ypač daug vertingų archyvinių dokumentų, susijusių su Kauno miestu ir regionu. Spėta peržiūrėti vos kelis fondus: Rusijos imperijos Sauskelių valdybos ir visuomeninių pastatų valdybos, Rusijos imperijos Vidaus reikalų ministerijos Ūkio departamento, Rusijos imperijos Vidaus reikalų ministerijos Techninio statybos komiteto. Atrinkta apie pusšimtį su Kauno miestu ir regionu susijusių bylų, užsakytos keliasdešimties dokumentų skaitmeninės kopijos. Iš vertingesnių dokumentų paminėtini Pažaislio vienuolyno 1842 m. pertvarkymo projektai, 1847 m. patvirtintas Kauno miesto planas, 1849 m. Vilijampolės planas.

Atrinktų dokumentų skaitmeninės kopijos bus saugomos Kauno apskrities archyve ir pasitarnaus besidomintiems Kauno miesto ir Kauno krašto istorija.

  

______________________

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2013-08-29 14:41