Maironio g. 28B, 44249 Kaunas , tel. (8 37) 32 31 11, faks. (8 37) 20 71 82
el. p. kaunas@archyvai.lt, kodas Juridinių asmenų registre 190765474,
Atsiskaitomoji sąskaita AB bankas „Swedbank“ LT81 7300 0100 0222 9404

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Asmenų aptarnavimas

 

Archyve asmenys aptarnaujami, jų prašymai, pareiškimai, skundai nagrinėjami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook

 

KAUNO REGIONINIO VALSTYBĖS ARCHYVO DEKLARACIJA DĖL Į MUS BESIKREIPIANTIEMS ASMENIMS TEIKIAMŲ PASLAUGŲ IR APTARNAVIMO KOKYBĖS

 

  

 

KAUNO REGIONINIS VALSTYBĖS ARCHYVAS INFORMUOJA, KAD NUO 2020 M. SPALIO 28 D. IKI ATSKIRO PRANEŠIMO: 

1. SKAITYKLOJE LANKYTOJAI NEAPTARNAUJAMI.  

2. PRAŠYMUS REKOMENDUOJAME TEIKTI NUOTOLINIU BŪDU: 

Elektroninio pašto adresu: kaunas@archyvai.lt

 

Naudojantis integralia administracinių paslaugų sistema - I@ps 

Elektroninio archyvo informacinėje sistemoje EAIS arba per e – pristatymo sistemą 

PRAŠYMŲ FORMOS   

Užpildytus prašymus galima siųsti ir paštu adresu Maironio g. 28 B, LT-44249 Kaunas bei įmesti į pašto dėžutę esančią prie įėjimo 

Informacija teikiama telefonais:

Priėmimas (8 37) 20 76 96 

Skaitykla (8 37) 22 29 44 

Bendra informacija (8 37) 32 31 11   

VISI ATVYKSTANTYS Į ARCHYVĄ PRIVALO DĖVĖTI NOSĮ IR BURNĄ DENGIANČIAS APSAUGOS PRIEMONES, MATUOTIS KŪNO TEMPERATŪRĄ IR PAKLUSTI ARCHYVO DARBUOTOJŲ NURODYMAMS BEI REIKALAVIMAMS, SUSIJUSIEMS SU COVID-19 GRĖSMĖMIS IR JŲ SUVALDYMU 

 

NEAPTARNAUJAMI LANKYTOJAI, KURIE KARŠČIUOJA, TURI ŪMIŲ VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJŲ POŽYMIŲ, NESILAIKO ASMENS HIGIENOS (RANKŲ HIGIENOS, KOSĖJIMO ČIAUDĖJIMO ETIKETO), NEPAKLŪSTA ARCHYVO DARBUOTOJŲ NURODYMAMS BEI REIKALAVIMAMS, SUSIJUSIEMS SU COVID-19 GRĖSMĖMIS IR JŲ SUVALDYMU 

 

Aktualijos

Kauno apskrities archyvo direktorius Gintaras Dručkus lankėsi Holokausto tyrimų centre „Jad Vašem“ .

2013-07-17

 

            Šių metų liepos 7 – 13 dienomis Kauno apskrities archyvo direktorius Gintaras Dručkus lankėsi Holokausto tyrimų centre „Jad Vašem“ (toliau – Jad Vašemas), Jeruzalėje (Izraelis). Vizito tikslas - atrinkti archyvinius dokumentus, saugomus „Jad Vašem‘o“ archyve bei aptarti Kauno apskrities archyvo (toliau – Archyvas) ir Jad Vašemo vykdomų skaitmeninimo darbų tarpinius rezultatus.

           Komandiruotės metu Jad Vašemo archyve buvo susipažinta su čia saugomais rašytiniais bei vaizdo dokumentais, susijusiais su Kauno žydų bendruomenės istorija. Vykdant dokumentų paiešką bei atranką pagrindinis dėmesys buvo skiriamas dokumentų, atskleidžiančių Kauno žydų bendruomenės sunaikinimą (1940 – 1944 m.), paieškai bei atrankai.

 

           Darbo metu buvo peržiūrėtos įvairios Jad Vašeme saugomų dokumentų grupės: foto dokumentai, vaizdo ir rašytiniais liudijimai, Pasaulio teisuolių dokumentai, atminimo įamžinimas, filmuota medžiaga, etc.

Rengiamai parodai atrinktos ir parvežtos skaitmeninės 17 fotonuotraukų kopijos; du charakteringi filmuoti holokausto liudininkų vaizdo įrašai ir jų pasakojimų rašytinės versijos; kelios dešimtys rašytinių dokumentų kopijų – Kauno geto kalinių asmeninių dokumentų, laiškų, gete sukurtų eilėraščių, etc. Atskirai galima paminėti gautą Jad Vašemo išleistą Pasaulio teisuolių enciklopedijos I tomą, kuriame įamžinti lietuviai, gelbėję žydus. Šį leidinį taip pat planuojama eksponuoti rengiamoje parodoje.

            Renkant medžiagą parodai buvo užmegzti kontaktai su žydų holokausto tyrinėtoja, keleto knygų šia tema autore dr. Safira Rapoport. Jos protėviai (senelis Boruchsonas buvo rabinas Vilijampolės ješivoje) ilgą laiką gyveno Kaune, didžioji jų dalis patyrė holokausto žiaurumus ir žuvo Kauno gete. Ponia S. Rapoport perdavė savo giminės asmeninio archyvo 77 vaizdo ir rašytinių dokumentų skaitmenines kopijas, kurios, pagal pasirašytą atitinkamą perdavimo aktą, bus saugomos Kauno apskrities archyve ir prieinamos tyrinėtojams.

            Šie ir kiti iš Jad Vašemo gauti dokumentai bus panaudoti rengiamoje parodoje „Kauno žydų bendruomenė istorijos šaltiniuose“. Jų dėka rengiamoje parodoje bus galima tinkamai atskleisti visas parodos koncepcijoje numatytas temas.

            Komandiruotės metu taip pat įvyko darbo susitikimai su atsakingais Jad Vašemo darbuotojais – Archyvo dokumentų rinkinių komplektavimo skyriaus vedėja Bella Noham, projektų vadove Maša Jonin ir kitais. Jad Vašemo archyvui buvo perduotas 40521 Kauno apskrities archyve saugomų dokumentų, susijusių su žydų istorija, vaizdas, aptarti vykdomo bendradarbiavimo tarpiniai rezultatai bei darbų pobūdis ir kryptys kitiems metams.

            Parodą „Kauno žydų bendruomenė istorijos šaltiniuose“ numatoma atidaryti 2013 metų rugsėjo mėnesį.

             

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Jelena Solnceva, Veiklos administravimo ir skaitmeninių dokumentų skyrius
Informacija atnaujinta: 2013-07-17 11:47