Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

 

Konkursas

Renkamas valstybinės archyvų sistemos viešinimo ženklas (logotipas)

2012-11-23

 

1.  

Šio ženklo idėja - ATMINTIES MODULIAI. Forma simbolizuoja atminties ir pasąmonės struktūriškumą, kiekvienas modulis gali jungtis, persidengti, augti ir sudaryti didėjančią visuma.Taip pat tai tiesioginė užuomina i archyvų struktūrą.

Autorė - Alicija Širvinskienė


 2.  

Šio ženklo idėja – ATMINTIS. Žmonija savo atmintyje nuo neatmenamų laikų saugo praeities prisiminimus, ši savybė yra ir archyvų atsiradimo priežastis.

Autorė - Alicija Širvinskienė

 
 3.

 

Šio ženklo idėja - SENOVINIS ARCHYVAS. Archyvo forma ir stilius sukuria solidų įspūdį ir yra vaizdinė užuomina, kad archyvuose saugomi istoriniai dokumentai nuo senų laikų.

Autorė - Alicija Širvinskienė

 

 4.  

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tikslai:

 - tirti valstybės dokumentinį paveldą - vaizduoja padidinimo stiklas (lupa);

 - kaupti - vaizduoja knygų krūva;

 - saugoti - senos knygos esančios apskritime;

 - populiarinti - atversta knyga, kuri išlenda iš apskritimo ribų, tai reiškia, kad tai yra pasiekiama kiekvienam.

 Autorės - Raminta Ražauskaitė ir Dovilė Valenčiūtė

 
 5.  

Ženklo centras tai simetriška raidė „A“, kurios centre įkomponuotas Lietuvos Respublikos herbas. Abipus „A“ raidės simetriškai išdėstytostos riebios horizontalios linijos, simbolizuojančios archyvų dėklus ar dokumentų segtuvus. Simetrija dvelkia ramybe, pasitikėjimu, pastovumu.

Autorius - Dail. Jokūbas Zovė


 
 6.  

Ženklo centras tai simetriška raidė „A“, kurios centre įkomponuotas Lietuvos Respublikos herbas. Dominuoja vertikalios linijos, simetriškai išdėstytos abiejuose „A“ raidės pusėse, primena bylas, sugulusias archyvų lentynose. Tiesios linijos ženklui suteikia iškilmingumo, elegancijos.

 Autorius - Dail. Jokūbas Zovė


 
 7.  

Naudojamas simbolis – stalčiukai, kurie nurodo į archyvą, - jo sistemą ir prieinamumą. Išcentrinė kompozicija, neapriboja devynių segmentų, bet yra besiplečianti – atspindi plačią ir nuolat papildomą archyvo kolekciją.

Autorė - Jūra Bardauskaitė


 
 8.

Logotipas simbolizuoja įstaigą, kuri kaupia, saugo, tvarko ir registruoja įvairius dokumentus, todėl didysis kvadratas yra jau susisteminti archyvai, o į kvadratą įeinatys rudų spalvų kvadratėliai, tai nauja informacija, kuri bus tuoj suarchyvuota. Spalvos pasirinktos neatsitiktinai. Ruda ir pilka spalva simbolizuoja patikimumą ir saugumą.

Autorė – Simona Mykolaitytė


 9.  

Centrinė geometrinė figūra – vienas į kitą įdėti kubai (matomas ir kaip korio elementas) – archyvo saugumo ir patikimumo simbolis. Užuomina į rodyklę, kylančią iš logotipo ašies, sugestijuoja sprendimą, t. y. galimybę naudotis archyvu.

Autorė – Jūratė Kemeklytė-Bagdonienė


 
 10.  

Logotipe sujungiami modernūs ir senosios heraldikos elementai. Centrinė geometrinė figūra – vienas į kitą įdėti kubai (matomi ir kaip korio elementas) – saugumo ir patikimumo simbolis. Patikimumą dar labiau sustiprina senoji heraldikos figūra – grifonai – t. y. politinės valios ir valdžios simbolis. Užuomina į rodyklę, kylančią iš logotipo ašies, sugestijuoja sprendimą, t. y. galimybę naudotis archyvu.

Autorė – Jūratė Kemeklytė-Bagdonienė

 

 
 11.  

Pagrindiniu ženklo simboliu pasirinktos keturios skirtingomis kryptimis rodančios rodyklės, kuriančios asociacijas su navigacija, paieška, sklaida. Jų judėjimas orientuotas į ženklo išorę, taip akcentuojant bendrą ženklo koncepciją: atvirumo, plėtros siekį, o bendras komponavimas į stabilią geometrinę kvadrato formą, nurodo saugojimo, kaupimo funkciją. Minimalistinė grafinė ženklo raiška yra lengvai įsimenama, atpažįstama ir nesudėtingai pritaikoma įvairiose medijose. Spalvotai ženklo versijai rekomenduojama naudoti šiltą oranžinę spalvą, kuri dar labiau sustiprintų modernaus ir šiuolaikinio simbolio viziją.

Autorė – Jūratė Veteikytė

 

 
 12.  

Grafinis elementas, simbolizuojantis informacijos srautą, kurį galima kaupti, išsaugoti ar juo dalintis. Paprastas ir neįmantrus logotipas lengvai suvokiamas bet kokio amžiaus auditorijai. Stengtasi padaryti jį kiek galima universalesnį. Katalogo ir popieriaus lapų grafinis elementas gali sietis tiek su skaitmenine (jaunesnei kartai), tiek su popierine (senesnei kartai) versijomis.

Autorius – Laurynas Skairys

 
 13.  

Tai yra vizualiai lengvas ir modernus logotipas. Raidė „a“ – tai stilizuota spyna, kuri saugo dokumentus. Tai pat „a“ nuoroda į žodį „archyvai“. Šiltos, draugiškos žalsvos spalvos kelia pozityvią nuotaiką. Kompozicija paprasta, lengva – žiūrovas supranta, kad ši organizacija yra atvira, naudotis jos paslaugomis nesudėtinga. Tuo pačiu šis logotipas išlaiko valstybinėms įstaigoms būdingą santūrumą.

Autorius – Mindaugas Jakas


 
 14.

  Tai yra modernus, žaismingas bei informatyvus logotipas. Pagrindinė mintis - dokumentą sauganti spyna, kuri tuo pačiu yra ir raidė “a”. Ryškios spalvos bei įvairios skirtingos formos traukia akį ir padeda suprasti, kad archyvai nėra archajiška, nesuprantama vieta. Tai šiuolaikiška bei draugiška organizacija. Pasirinktos ryškios, gerai matomos, šiuolaikiškos spalvos. Siekiama atrodyti moderniai, išsiskirti iš aplinkos, atsikratyti pilkšvo įvaizdžio.  

Autorius – Mindaugas Jakas

 
 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2012-12-06 07:41
 
 

Balsavimo rezultatai