O. Milašiaus g. 21,10102 Vilnius, tel. (8 5) 247 7830, faks. (8 5) 276 5318,
el. p. lcva@archyvai.lt , kodas Juridinių asmenų registre 190764187
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT097300010002457195
PVM mokėtojo kodas LT907641811

 

Informuojame, kad š. m. rugpjūčio 3-14 d. Rašytinių dokumentų skaitykla nedirbs.
Atsiprašome už nepatogumus.
 

Please be informed that our Written Document Reading Room will be closed from 3 to 14 August, 2020. We apologize for any inconvenience caused.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 3–14 sierpnia br. pracownia naukowa dokumentacji pisanej będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

Mus rasite

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka
Interesantai priimami kiekvieną darbo dieną darbo laiku.  Prašymai priimami ir informacija teikiama Raštinėje, 3 kabinetas (O.Milašiaus g. 21, Vilnius), tel. (8 5) 247 7830.   
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.

 

 Lietuvos centrinis valstybės archyvas dirba įprastine tvarka. Lankantis archyve būtina dėvėti apsaugines veido kaukes arba apsaugines veido priemones.

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook       

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Instagram       

 

       

 

Naujienos

Sutvarkytas Lietuvos diplomato Igno Šeiniaus fondas

2012-04-25

          Lietuvos istorijos tyrinėtojai jau gali susipažinti su žymaus Lietuvos diplomato, lietuvių ir švedų rašytojo Igno Šeiniaus (tikroji pavardė – Jurkūnas) archyviniais dokumentais, kurie 2011 m. iš Švedijos grįžo į Lietuvą.

          Lietuvos centrinis valstybės archyvas, tarpininkaujant Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai ir suderinus su I. Šeiniaus šeimos nariais, iš Švedijos nacionalinio archyvo perėmė I. Šeiniaus diplomatinės, politinės ir visuomeninės veiklos dokumentus. Dokumentai buvo saugomi depozito teisėmis.

          Sutvarkytame Igno Šeiniaus fonde Nr. 675 saugomi dokumentai apie I. Šeiniaus diplomatinę veiklą tarpukariu Lietuvos atstovybėse Suomijoje ir Švedijoje, taip pat dokumentai apie visuomeninę, publicistinę veiklą Lietuvoje ir Skandinavijos valstybėse, informacijos apie Lietuvą, jos istoriją ir žmones platinimą Švedijos spaudoje, bendradarbiavimą su Lietuvių-švedų draugija Stokholme, Lietuvos ir Skandinavijos valstybių ekonominių ir kultūrinių ryšių plėtojimą.

          I. Šeiniaus veiklą einant Lietuvos atstovo Skandinavijos valstybėse pareigas sovietinės okupacijos metais liudija jo rašytos pro memorijos „Iš Stokholmo padangės“, susirašinėjimo su Lietuvos diplomatinės tarnybos nariais dokumentai. Juose atsiskleidžia Skandinavijos valstybių vidaus ir užsienio politika, požiūris į okupuotas Baltijos valstybes, I. Šeiniaus veikla organizuojant pagalbą pabėgėliams iš Baltijos valstybių.

          Igno Šeiniaus fonde saugomos Lietuvos valstybingumo istorijai ypač svarbios 1917 m. politinių lietuvių konferencijų Stokholme ir Berne rezoliucijos, taip pat I. Šeiniaus asmens dokumentai, jo straipsniai kultūros ir politikos temomis, susirašinėjimo su lietuvių išeivijos ir užsienio valstybių veikėjais, organizacijomis, leidinių redakcijomis veiklos, kūrinių spausdinimo klausimais dokumentai.

          LCVA Rašytinių dokumentų skaitykloje (O. Milašiaus g. 21) pristatoma archyve saugomų dokumentų apie I. Šeinių paroda. Parodoje eksponuojami dokumentai iš Igno Šeiniaus, Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos Ministrų kabineto, Kauno „Saulės“ mergaičių mokytojų seminarijos, Lietuvių-švedų draugijos, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos, Lietuvos pasiuntinybės Vašingtone fondų.

          Parodą parengė Informacijos ir apskaitos bei Fotodokumentų skyriai.

      

     
    
    

  

   

 

Nuotraukos: Larisos Dmuchovskajos

 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2012-04-25 15:49
 
 

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas