Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

Lietuvos literatūros ir meno archyvas surengė apskritojo stalo diskusiją, skirtą aptarti Vytauto Landsbergio-Žemkalnio kūrybą

2018-05-18

Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje 2018 m. gegužės 11 d. Lietuvos literatūros ir meno archyvas surengė apskritojo stalo diskusiją, skirtą aptarti įvairius architekto kūrybos laikotarpius ir architektūrinį palikimą.

2018 m. rugsėjį, Lietuvos literatūros ir meno archyvas Kaune organizuoja parodą Vytauto Landsbergio-Žemkalnio kūrybai pristatyti.
Vytautas Landsbergis-Žemkalnis – vienas žymiausių ir produktyviausių XX a. Lietuvos architektų – sukurta virš 150 projektų įvairiose Lietuvos vietose ir užsienyje. Ilgametė architekto kūryba atspindi įvairius Lietuvos istorijos ir architektūrinės aplinkos formavimo etapus (tarpukario Kauno ir miestelių modernizavimą, 1939 m. atgauto Vilniaus pertvarkymą sovietinės ir nacių okupacijos metais, išeivijos architektūrines nuostatas, asmeninę praktiką Australijoje bei veiklą sugrįžus į sovietinę Lietuvą 1959 m.). Architektas sukaupė ir perdavė Lietuvos literatūros ir meno archyvui vertingą XX a. Lietuvos architektūros istorijos šaltinį – personalinį savo darbų ir dokumentų rinkinį. Tai – itin vertingi kultūros paveldo ir istorijos dokumentai, kuriuos Lietuvos literatūros ir meno archyvas nori pristatyti visuomenei.


Diskusijos dalyviai:
Jolita Kančienė – architektūros istorikė, monografijos, skirtos V. Landsbergio-Žemkalnio kūrybai, autorė. Kalbėjo apie architekto kūrybą Lietuvoje.
Prof. dr. Giedrė Jankevičiūtė – dailės istorikė ir kritikė, Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyriausioji mokslo darbuotoja, Vilniaus dailės akademijos profesorė. Kalbėjo apie V. Landsbergio-Žemkalnio studijas Romoje.
Dr. Karolis Kučiauskas – istorikas, Energetikos ir technikos muziejaus vyr. fondų saugotojas, Vilniaus miesto istorijos tyrinėtojas. Kalbėjo apie V. Landsbergio-Žemkalnio veiklą Vilniuje.
Diskusijos moderatorė – architektūros istorikė dr. Marija Drėmaitė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentė

Diskusijos įrašą galite rasti čia.

 

Nuotraukų autorius Vytautas Juozaitis.

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2018-05-18 10:50