Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  

Informuojame, kad dėl visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino lapkričio 9 – gruodžio 17 dienomis valstybės archyvų skaityklos neveiks. Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos klientų aptarnavimas vykdomas tik nuotoliniu būdu.

 Detalesnė informacija apie konkretaus valstybės archyvo darbą pateikiama jo interneto svetainėje. 

 

VARTOTOJŲ APKLAUSOS DĖL LIETUVOS VYRIAUSIOJO ARCHYVARO TARNYBOS KLIENTŲ APTARNAVIMO KOKYBĖS ANKETA

 

Naujienos

Lietuvos ir Rusijos istorikų ir archyvarų susitikimai bei renginiai Maskvoje

2018-04-23
Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos nuotrauka

Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos nuotrauka

Balandžio 17–20 dienomis Lietuvos vyriausiasis archyvaras su darbiniu vizitu lankėsi Maskvoje. Minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, Lietuvos ir Rusijos bendra istorikų komisija, kurios Lietuvos pusės narys yra ir Lietuvos vyriausiasis archyvaras dr. Ramojus Kraujelis, Rusijos mokslų akademijos Visuotinės istorijos institute surengė posėdį ir mokslinį seminarą.

Atidarydamas bendros Lietuvos ir Rusijos istorikų komisijos posėdį, Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas pažymėjo, kad istorikų komisija, nors ir su pertraukomis, veikia nuo 2006 m., o tai rodo konstruktyvių kontaktų tarp abiejų šalių mokslininkų poreikį. Posėdyje taip pat dalyvavo specialus Rusijos prezidento atstovas kultūrinio bendradarbiavimo su užsieniu klausimams Micahilas Švidkojus, Rusijos užsienio reikalų ministerijos Lietuvos skyriaus vedėjas Andrėjus Skačkovas. Šiuo metu bendrai istorikų komisijai vadovauja Lietuvos istorijos instituto direktorius, humanitarinių mokslų daktaras Rimantas Miknys ir Rusijos visuotinės istorijos instituto mokslinis vadovas, akademikas Aleksandras Čubarjanas.

Renginys tapo gera proga istorikų komisijai aptarti jau vykstantį bendradarbiavimą sudarant bendrą istorinių dokumentų rinkinį „Lietuva – Sovietų Rusija 1917–1920 metais“. Susitikimo metu nustatytos naujos, abi puses dominančios, mokslinių tyrimų kryptys: Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė, Lietuva Rusijos imperijos sudėtyje, Lietuva sovietiniu laikotarpiu.

Moksliniame seminare perskaityta 10 pranešimų, aktyviai diskutuota apie Pirmojo pasaulinio karo pabaigą, Rusijos revoliuciją ir Lietuvos valstybės atkūrimo laikotarpį, vykusias derybas su Sovietų Rusija dėl taikos sutarties sudarymo, nagrinėti kiti tarptautiniai to laikotarpio aspektai. Dalyvaujant archyvų atstovams, aptartos galimybės lengviau susipažinti su Rusijos archyvuose saugomais dokumentais, tęsti Lietuvai svarbių istorinių dokumentų paieškas.

Vizito metu apsilankyta Rusijos federacijos užsienio reikalų ministerijos Rusijos imperijos užsienio politikos archyve, kuriame saugoma daugiau nei 600 tūkst. bylų, atspindinčių Rusijos imperijos užsienio politiką 1720–1918 m. laikotarpiu. Lietuvos vyriausiajam archyvarui buvo pristatyta šio žinybinio ir Lietuvos tyrinėtojų dar neatrasto archyvo susipažinimo su dokumentais ir jų naudojimo tvarka, aprodytos tik prieš metus duris atvėrusio rekonstruoto archyvo pastato modernios saugyklos, pademonstruota dokumentų restauravimo ir skaitmeninimo įranga. Tyrinėjimo galimybės šiame reikšmingame istoriniame archyve Lietuvos ir kitiems užsienio šalių tyrinėtojams yra sudaromos, tik reikalingas išankstinis prašymas (tarpininkavimo raštas iš mokslo institucijų), tačiau dokumentų išdavimo ir / ar kopijų parengimo procesas nėra toks spartus kaip valstybiniuose archyvuose.

Paskutinę vizito dieną vyko susitikimas su Rusijos federalinės archyvų tarnybos (Rosarchyvo) vadovybe – šios tarnybos vadovo pavaduoju Andrejumi Jurasovu. Susitikimo metu pasikeista aktualia informacija apie pokyčius ir naujus iššūkius valstybinėse archyvų sistemose per pastarąjį dešimtmetį, aptartos Rusijos ir Lietuvos valstybinių archyvų bendradarbiavimo galimybės, pagal 1999 m. pasirašytą tebegaliojantį tarpžinybinį susitarimą, susitarta siekti inicijuoti bendras parodas, skirtas 1920 m. Lietuvos ir Sovietų Rusijos taikos sutarties šimtmečiui (2020 m.), poeto ir diplomato Jurgio Baltrušaičio 150-osioms gimimo metinėms (2023 m.) paminėti. Taip pat aptarti Lietuvos pusės interesai ir realios galimybės užsakyti reikalingas istorinių dokumentų mikrofilmų kopijas.

Nuotraukų autorius Ramojus Kraujelis.

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2018-04-25 09:48