Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

Baltijos šalių archyvarų susitikimas Pernu

2019-09-10

Rugsėjo 4–6 d. Pernu (Estija) vyko Baltijos šalių archyvarų susitikimas. Tai kas dvejus metus organizuojamas renginys, paeiliui vykstantis Latvijoje, Lietuvoje arba Estijoje.

Šių metų susitikimas buvo skirtas vertės ekspertizės problematikai aptarti. Šioje srityje, kaip ir glaudžiai susijusiame komplektavime, trijų Baltijos šalių archyvarai yra priėmę skirtingus sprendimus. Estijos kolegos jau turi patirties vertinant nuolat saugoti atrenkamus informacinių sistemų duomenis. Informacinių sistemų duomenis pagal galiojančius teisės aktus gali perimti ir Latvijos nacionalinis archyvas, o štai Lietuvoje tokie sprendimai sunkiai skinasi kelią.

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vedėja dr. Daiva Lukšaitė, laikinai atliekanti Lietuvos vyriausiojo archyvaro funkcijas, ir šio skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Sakalauskienė savo parengtame pranešime kalbėjo apie vertės ekspertizės metu taikomus kriterijus, kylančias problemas ir galimus pokyčius, Lietuvos valstybės naujojo archyvo Dokumentų valdymo priežiūros skyriaus vedėja Danutė Kontrimavičienė ir šio skyriaus vyriausiasis specialistas Dovydas Mozūras dalijosi archyvo patirtimi kaupiant nevalstybinių organizacijų dokumentus, Lietuvos centrinio valstybės archyvo Fotodokumentų skyriaus vedėja Inga Vizgirdienė aptarė audiovizualinių dokumentų vertinimo ir atrankos situaciją, o Kauno regioninio valstybės archyvo Vidaus administravimo ir elektroninių dokumentų skyriaus vedėja Kristina Stanišauskė vertės ekspertizės problematiką atskleidė, akcentuodama jau saugomų dokumentų naudojamumo aspektus. Susitikime ir diskusijose dalyvavo Lietuvos ypatingojo archyvo, Lietuvos valstybės istorijos archyvo ir Kauno regioninio valstybės archyvo direktoriai.

Po dvejų metų, 2021 m., Baltijos šalių archyvarų susitikimą rengs Latvijos nacionalinis archyvas, 2023 m. – Lietuvos archyvų institucijos.

 
Informaciją atnaujino: Darius Bujokas, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-09-10 09:36