Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

Signatarų namuose vėl galima išvysti Vasario 16-osios Nutarimo originalą

2020-02-03

Nuo vasario 3 d. Signatarų namuose vėl bus eksponuojamas iš Vokietijos archyvo pasiskolintas Vasario 16-osios Nutarimo originalas. Kurį laiką ekspozicijoje buvo rodoma šio dokumento faksimilė, dokumento originalui leidžiant „pailsėti“ nuo šviesos. Ta proga surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavo Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonn, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė ir Lietuvos valstybės istorijos archyvo direktorius Ramutis Kurpė.

Nepriklausomybės Akto originalas buvo dingęs daugiau kaip 70 metų. Po ilgų paieškų 1918 m. Vokietijai siųstą šio dokumento originalą politiniame Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve rado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis. Ranka parašytame dokumente – Lietuvos Tarybos nutarimas skelbti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Dokumentą, kuris parašytas lietuvių ir vokiečių kalbomis, pasirašė visi 20 signatarų.

Nutarimas dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo ir vėl bus eksponuojamas tame kambaryje, kuriame 1918 m. vasario 16 d. jį pasirašė dr. Jono Basanavičiaus pirmininkaujamos Lietuvos Tarybos dvidešimt narių, ir saugomas specialiai jam pagamintoje neperšaunamoje vitrinoje su reikiamu mikroklimatu.

Užtikrinti Vasario 16-osios Nutarimo saugumą Signatarų namuose padeda „Lietuvos draudimas“ – jau trečius metus iš eilės ši draudimo bendrovė draudžia ne tik patį vertingąjį dokumentą, bet ir visus jo pervežimus, laikymą, eksponavimą.

Istorinio dokumento sugrįžimo proga Signatarų namuose kiekvieną vasario mėnesio šeštadienį 14 val. bus organizuojamos nemokamos teminės ekskursijos „Vasario 16–osios mitai“. Jų metu gidas supažindins su populiariausiomis istorinių faktų interpretacijomis apie patį Aktą, jo ir nepriklausomybės paskelbimą bei tą padariusius signatarus.

Vasario 16-osios Nutarimo originalas Signatarų namuose bus eksponuojamas jau trečią kartą.

 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2020-02-04 16:28