O. Milašiaus g. 19, 10102 Vilnius, tel. 370 660 38600,
el. p. lvna@archyvai.lt, kodas Juridinių asmenų registre 191520296,
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT257300010002462339

 

 Asmenų aptarnavimas

 

 

Lietuvos valstybės naujajame archyve asmenys aptarnaujami, jų prašymai, pareiškimai, skundai nagrinėjami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Mus rasite:

Informacija teikiama:

tel. +370 660 38608, el. p. ingrida.dranseikiene@archyvai.lt

tel. +370 660 38600, el. p. lvna@archyvai.lt

 

Informuojame, kad dėl visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino lapkričio 9 – gruodžio 17 dienomis valstybės archyvų skaityklos neveiks.  Lietuvos valstybės naujasis archyvas paslaugas teikia tik nuotoliniu būdu.  

Dėl jų prašome kreiptis el. paštu lvna@archyvai.lt, Integralios administracinių paslaugų sistemos (IAPS) priemonėmis, žinute Archyvo Facebook paskyroje arba telefonu (Nr. +370 660 38608 arba +370 660 38600). 

Darbas Archyvo skaitykloje laikinai sustabdytas.

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook

Mūsų paskyra socialiniame tinkle LinkedIn

 

Naujienos

Rygoje vyko kasmetinis DLM forumas

2015-06-19

Birželio 16-17 dienomis Rygoje vyko kasmetinis DLM forumas bei konferencija, kuriame Lietuvos delegaciją sudarė Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos, Lietuvos valstybės naujojo archyvo  ir Registrų centro atstovai. 

Sveikinimo žodžiu susirinkusiuosius pasitiko Nacionalinio Latvijos archyvo direktorė Mara Sprudza, Latvijos universiteto rektorius, profesorius Marcis Auzinis (Marcis Auzins).

Pirmoji konferencijos diena buvo skirta informacijos teisiniam reglamentavimui Latvijoje aptarti. Pranešimus šia tema skaitė Nacionalinio Latvijos archyvo direktoriaus pavaduotojas Gatis Karlsonas (Gatis Karlsons), Janis Briedis ir Maris Brantis, kurie pristatė tyrimo E-index rezultatus. Kolegos iš Latvijos dalijosi patirtimi ir pasakojo kaip sekėsi  taikyti bendrąjį archyvinio aprašymo standartą ISAD (G). Nacionalinio Olandijos archyvo atstovė Margarita van Gorsel (Margriet van Gorsel) savo pranešime pabrėžė sąveikos ir bendradarbiavimo svarbą, apžvelgė pasikeitusius informacijos srautus bei jų kiekius šiandieniniuose archyvuose, taip pat darbuotojų kompetencijas ir jų kėlimo būtinumą. Portugalijos atstovas Rikardo Vieira (Ricardo Vieira) kalbėjo kaip suvaldyti ir pamatuoti dokumentams ir informacijai kylančią riziką, o įmonės „Preservica Ltd“ atstovė Ana Kyn (Ann Keen) tikino forumo dalyvius, jog skaitmeninis saugojimas yra vienas iš informacijos ir dokumentų valdymo etapų, o tokia taikoma praktika padėtų sumažinti dokumentų praradimo riziką.

Antrą forumo dieną buvo daug kalbama apie informacijos valdymą bei standartų (DoD5015.2, MoReq2010, VERS) taikymą. Rikardo Vieira iš Portugalijos pristatė DLM forumo Žinių centro paslaugas, viena jų –  žodynas, kurį galima rasti internete (http://evoc.sysresearch.org/) bei formuoti, tikslinti sąvokas. Dar vienas Portugalijos atstovas Chosė Borbina (José Borbinha) pristatė kitą paslaugą, kuria naudojantis galima patikrinti savo turimos dokumentų valdymo sistemos atitikimą MoReq reikalavimams. Daug dėmesio forumo metu buvo skirta 

E-ARK projektui. Šis buvo rengtas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, o E-ARK rezultatas apžvelgė kolegos iš Estijos bei Švedijos. Daugiau informacijos apie E-ARK – www.eark-project.com/.

Baigiamojoje forumo dalyje buvo apžvelgtos visos konferencijos metu aptartos temos ir pranešta, jog kitas DLM susitikimas vyks šių metų rudenį Liuksemburge.

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Rūta Sakalauskienė,
Informacija atnaujinta: 2015-06-19 14:03