O. Milašiaus g. 19, 10102 Vilnius, tel. 370 660 38600,
el. p. lvna@archyvai.lt, kodas Juridinių asmenų registre 191520296,
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT257300010002462339

 

 Asmenų aptarnavimas

 

 

Lietuvos valstybės naujajame archyve asmenys aptarnaujami, jų prašymai, pareiškimai, skundai nagrinėjami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Mus rasite:

Informacija teikiama:

tel. +370 660 38608, el. p. ingrida.dranseikiene@archyvai.lt

tel. +370 660 38600, el. p. lvna@archyvai.lt

 

Informuojame, kad dėl visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino lapkričio 9 – gruodžio 17 dienomis valstybės archyvų skaityklos neveiks.  Lietuvos valstybės naujasis archyvas paslaugas teikia tik nuotoliniu būdu.  

Dėl jų prašome kreiptis el. paštu lvna@archyvai.lt, Integralios administracinių paslaugų sistemos (IAPS) priemonėmis, žinute Archyvo Facebook paskyroje arba telefonu (Nr. +370 660 38608 arba +370 660 38600). 

Darbas Archyvo skaitykloje laikinai sustabdytas.

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook

Mūsų paskyra socialiniame tinkle LinkedIn

 

Naujienos

Įspūdžiai iš XIII tarptautinės Centrinės ir Rytų Europos archyvų konferencijos „Colloquia Jerzy Skowronek dedicata“

2013-06-04
Centre LVNA direktorė I. Kasciuškevičiūtė, trečia iš dešinės D. Kontrimavičienė

Centre LVNA direktorė I. Kasciuškevičiūtė, trečia iš dešinės D. Kontrimavičienė

2013 m. gegužės 22-23 dienomis Varšuvoje (Lenkija) vyko XIII tarptautinė Centrinės ir Rytų Europos archyvų konferencija „Colloquia Jerzy Skowronek dedicata“: „Elektroniniai dokumentai ir prieiga prie archyvų per internetą“ (Electronic Records and Access to Archive Resources via Internet). Konferencijoje dalyvavo Lietuvos valstybės naujojo archyvo direktorė Irena Kasciuškevičiūtė ir Dokumentų valdymo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Kontrimavičienė.

XIII tarptautinė Centrinės ir Rytų Europos archyvų konferencija, dedikuota Jerzy Skowronek, vyko 2013 m. gegužės 22–23 dienomis Varšuvoje, Generalinėje valstybės archyvų direkcijoje. Konferenciją organizavo Generalinė valstybės archyvų direkcija ir Nacionalinės atminties institutas. Konferenciją atidarė Generalinės valstybės archyvų direkcijos generalinis direktorius prof. Władysław Stępniak ir Nacionalinės atminties instituto direktorius Łukasz Kamiński. Konferencijoje dalyvavo daugiau kaip šimtas svečių iš 20-ies šalių.

Konferencijos tematika buvo suskirstyta į keturias sesijas. Pirmoji sesija buvo skirta Elektroninių dokumentų integralumo, autentiškumo, konfidencialumo ir prieigos prie jų užtikrinimui ilgalaikėje perspektyvoje. Danutė Kontrimavičienė pasidalino Lietuvos elektroninių dokumentų valdymo patirtimi pranešimu Elektroninių dokumentų saugojimas nuolat ir ilgai Elektroninio archyvo informacinėje sistemoje.

Antroji sesijos tematika skirta valstybės administracijos dokumentavimo būdų kaitai skaitmeninėje erdvėje. Buvo pristatyta reikalavimų elektroninių dokumentų valdymui kaita nuo MoReq iki MoReq2010. Daugiausia dėmesio buvo skirta e. vyriausybės klausimams ir archyvų vaidmeniui, pereinant nuo įprastinio dokumentų valdymo prie elektroninių paslaugų.

Trečioji sesijos tematika buvo skirta internetinių puslapių archyvavimui ir archyvų vaidmeniui šiame procese. Apie internetinių puslapių archyvavimo patirtį kalbėjo ir diskutavo Slovėnijos, Gruzijos ir kitų šalių atstovai.

Ketvirtoji sesija skirta šiuolaikinėms technologijoms ir naujoms archyvinių dokumentų, sukurtų tradicine ir elektronine forma, naudojimo galimybėms. Šios sesijos metu Ispanijos, Čekijos, Suomijos, Lenkijos, Bulgarijos, Estijos ir kitų šalių atstovai pasidalino įvairiomis archyvinių dokumentų skaitmeninimo ir teikimo nuotoliniu būdu iniciatyvomis, projektais. 

Konferencijos metu su kolegomis iš Rusijos, Kazachstano, Ukrainos, Uzbekistano, Moldovos ir kitų šalių pasidalinta elektroninių dokumentų valdymo ir perdavimo valstybės archyvams patirtimi bei elektroninių dokumentų saugojimo galimybėmis Elektroninio archyvo informacinėje sistemoje.

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2013-06-04 10:00