O. Milašiaus g. 21,10102 Vilnius, tel. (8 5) 247 7830, faks. (8 5) 276 5318,
el. p. lcva@archyvai.lt , kodas Juridinių asmenų registre 190764187
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT097300010002457195

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

Mus rasite

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka
Prašymai priimami ir informacija teikiama Raštinėje, 3 kabinetas (O.Milašiaus g. 21, Vilnius), tel. (8 5) 247 7830.   
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.

 

 

Prašymus Lietuvos centriniam valstybės archyvui rekomenduojame siųsti elektroniniu paštu lcva@archyvai.lt   

  

Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. valstybės archyvų skaityklose bus aptarnaujami tik skaitytojai, turintys Galimybių pasą.

 

 Lankytojai, norintys atvykti į Archyvo skaityklas, iš anksto registruojami internetu arba telefonais:

 

 

 

 

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook       

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Instagram       

 

 

       

 

Naujienos

Lietuvos centrinis valstybės archyvas ir ALKA tęsia bendradarbiavimą

2019-11-05

Šiais metais spalio 15 – lapkričio 1 dienomis Lietuvos centrinio valstybės archyvo (toliau – LCVA) specialistai tęsė jau tradicija tampančią Lietuvos išeivijos dokumentų tvarkymo misiją Amerikos lietuvių kultūros archyve (toliau - ALKA). 2015 m. prasidėjusi aktyvi LCVA archyvarų pagalba, puikūs jos rezultatai, abipusis supratimas ir nauda visai lietuvių išeivijos bendruomenei, įvairių sričių mokslininkams, archyvų tyrėjams ir plačiajai visuomenei Lietuvoje ir užsienyje, motyvuoja LCVA darbuotojus vykti už Atlanto ir tęsti bendradarbiavimą.

Šiais metais ALKA archyve dirbo direktoriaus pavaduotoja Sigita Baranauskienė ir Fotodokumentų skyriaus vedėja Inga Vizgirdienė. Archyvo darbuotojos tvarkė ALKA archyve saugomus gydytojo Vinco Tercijono, kunigo Mykolo Vaitkaus, kalbininko Juliaus Botyriaus, mokytojo, archeologo Petro Bliumo, karo istoriko, žurnalisto Zigmo Raulinaičio ir žurnalo „Karys“ redakcijos fondus, taip pat Amerikos lietuvių katalikų draugijos „Motinėlė“ fondą. Šių fondų pasirinkimą nulėmė ALKA direktorės, ponios Mirgos Girniuvienės pageidavimas. 

3

Tvarkytų fondų didžiąją dalį sudarė asmenų - fondų sudarytojų veiklos sritis atspindinčių straipsnių, pranešimų, knygų rengimo ir leidimo dokumentai - rankraščiai, redaguoti mašinraščiai, pastabos kitų autorių kūriniams, įvairiomis temomis surinktos spaudos iškarpos, taip pat susirašinėjimo su lietuvių išeivijos kultūros ir visuomenės veikėjais bei giminėmis Lietuvoje dokumentai. Zigmo Raulinaičio ir žurnalo „Karys“ redakcijos fondo dokumentų daugumą sudarė straipsnių ruošiniai, surinktos spaudos iškarpos Lietuvos istorijos, etnografijos, karybos ir kitomis temomis.

Šį kartą, tvarkant fondus, buvo skirtas išskirtinis dėmesys fotografijos kūriniams – buvo sudarytos kiekviename fonde saugomų fotografijų autorių kolekcijos, nuotraukos suskirstytos temomis ir dalinai aprašytos. 

Visi rašytiniai dokumentai ir fotografijos kūriniai buvo susisteminti ir sudėti į naujus aplankus ir dėžes, sunumeruoti.

Sutvarkytų, aukščiau išvardintų fondų aprašai (preliminarūs apyrašai) buvo perduoti ALKA archyvo direktorei ir bus skelbiami Amerikos lietuvių kultūros archyvo tinklapyje http://www.lkma.org/alka.htm. Duomenys apie ALKA archyve aprašytus 6 fondus (345 bylas) bus prieinami ir Lietuvos archyvų tinklapyje www.archyvai.lt.

Archyvo darbuotojos aptarė su ponia M.Girniuviene dalies ALKA archyve saugomų dokumentų pergabenimo į Lietuvos centrinį valstybės archyvą klausimą. Buvo kalbama apie ALKA archyve saugomų fotografijų, radijo laidų garso įrašų magnetinėse juostose profesionalaus skaitmeninimo ir modernaus saugojimo galimybes, apie tai, kad skaitmeniniai, profesionalūs garso įrašų ir fotografijų aprašai galėtų būti pasiekiami internetiniame ALKA puslapyje, taip pat Lietuvos centrinio valstybės archyvo duomenų bazėje. ALKA archyvas turi puikų turinį, LCVA – naujausią skaitmeninimo įrangą, modernias saugyklas ir profesionalius darbuotojus. Reikia tik noro, tarpusavio supratimo, sutarimo ir galutinis tikslas – skaitmeninis ALKA fondų aprašų archyvas internete – visai pasiekiamas.

Tikėtina, kad ir toliau vyksiantis abipusis archyvų bendradarbiavimas leis įgyvendinti iškeltus tikslus, o archyvarių atliktu darbu naudosis ALKA lankytojai – tiek realiai apsilankantys ALKA, tiek ir virtualūs. 

   Nuotraukos: S.Baranauskienės, I.Vizgirdienės, Jack McGowan

 

 

 

 

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Ina Dastikienė, Skaitmeninių dokumentų skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-11-06 08:08