O. Milašiaus g. 21,10102 Vilnius, tel. (8 5) 247 7830, faks. (8 5) 276 5318,
el. p. lcva@archyvai.lt , kodas Juridinių asmenų registre 190764187
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT097300010002457195

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

Mus rasite

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka
Prašymai priimami ir informacija teikiama Raštinėje, 3 kabinetas (O.Milašiaus g. 21, Vilnius), tel. (8 5) 247 7830.   
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.

 

 

Prašymus Lietuvos centriniam valstybės archyvui rekomenduojame siųsti elektroniniu paštu lcva@archyvai.lt   

  

Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. valstybės archyvų skaityklose bus aptarnaujami tik skaitytojai, turintys Galimybių pasą.

 

 Lankytojai, norintys atvykti į Archyvo skaityklas, iš anksto registruojami internetu arba telefonais:

 

 

 

 

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook       

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Instagram       

 

 

       

 

Naujienos

Nauji dokumentinio paveldo objektai UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionaliniame registre

2019-10-22
UNESCO ATMINTIS 2

UNESCO ATMINTIS 2

Kviečiame apsilankyti Lietuvos centriniame valstybės archyve ir apžiūrėti parodą, skirtą 2019 m. į Lietuvos nacionalinį registrą įrašytiems dokumentams pristatyti. Tarp jų – Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomas dailininko, scenografo, vitražisto Stasio Ušinsko sukurtas filmas „Storulio sapnas“ bei dailininko dukters Rasos Ušinskaitės šeimos archyve saugomi filme vaidinusių marionečių brėžiniai.

Šis Lietuvos nacionalinis registras inicijuojamas UNESCO programos „Pasaulio atmintis“, kuri siekia pabrėžti dokumentinio paveldo, kaip neįkainojamo istorijos ir pasaulio civilizacijos raidos liudytojo, žinių apie kultūrų ir tautų įvairovę šaltinio ir kolektyvinės atminties archyvo, svarbą.

Pirmi dokumentai ir jų kolekcijos į Nacionalinį registrą „Pasaulio atmintis“ įrašyti 2006 metais. Pirmuoju dokumentu tapo Martyno Mažvydo „Katekizmas“, kurio vienintelis Lietuvoje esantis egzempliorius šiuo metu saugomas Vilniaus universiteto bibliotekoje. Šiuo metu nacionaliniame registre iš viso įrašyti 74 dokumentai: 36 iš jų pripažinti regioninės (europinės) ir 38 – nacionalinės reikšmės dokumentais.

Šiais metais UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ sąrašas, be minėtojo S. Ušinsko filmo, buvo papildytas penkiais dokumentinio paveldo objektas. Tai Elijo ben Saliamono Zalmano (Vilniaus Gaono) publikuoti darbai, saugomi Nacionalinėje bibliotekoje; Simono Daukanto originaliosios kūrybos ir vertimų autografai, saugomi Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, Nacionalinėje bibliotekoje ir Vilniaus universiteto bibliotekoje; Martyno Mažvydo autografas, saugomas Vilniaus universiteto bibliotekoje; „Amžinosios šlovės kapitolijus“, saugomas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje; Neformalios lituanistinės mokyklos Kretingos bernardinų vienuolyne dokumentų kolekcija, saugoma Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, Vilniaus universiteto bibliotekoje ir Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos Kretingos Apreiškimo vienuolyno bibliotekoje.

Ekspoziciją, skirtą 2019 m. pripažintiems dokumentinio paveldo objektams, įrašytiems į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą, galite aplankyti Lietuvos centriniame valstybės archyve O. Milašiaus g. 21, šalia Rašytinių dokumentų skaityklos. Nepraleiskite progos parodos metu ne tik susipažinti su minėtaisiais objektais, bet ir pamatyti S. Ušinsko filmą „Storulio sapnas“.

 
 
Informaciją atnaujino: Ina Dastikienė, Skaitmeninių dokumentų skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-10-25 10:28