O. Milašiaus g. 21,10102 Vilnius, tel. (8 5) 247 7830, faks. (8 5) 276 5318,
el. p. [email protected] , kodas Juridinių asmenų registre 190764187
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT097300010002457195

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

Valstybės archyvai reiškia solidarumą ir paramą Ukrainai

 

Mus rasite

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka. 
Prašymai priimami ir informacija teikiama
Raštinėje, 3 kabinetas (O.Milašiaus g. 21, Vilnius), tel. (8 5) 247 7830.   

 

Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.

 

 Prašymus Lietuvos centriniam valstybės archyvui galima siųsti elektroniniu paštu [email protected]   

 

 

 

 

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook       

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Instagram       

 

 

       

 

Naujienos

Tarptautinis seminaras „Garso ir videokolekcijų valdymas“ Vilniuje

2017-09-06

 

Šiandien audiovizualiniai dokumentai sudaro didelę dalį pasaulio atminties, jie sukaupti skirtingose atminties institucijose (bibliotekose, muziejuose, archyvuose). Nemažai šių institucijų  pagal savo prigimtį nėra tiesiogiai susiję su audiovizualinio paveldo kaupimu, tvarkymu, saugojimu ir prieigos užtikrinimu. Todėl jos dažnai susiduria su įvairiomis problemomis bei patirties stoka, siekiant išsaugoti kolekcijose sukauptą audiovizualinį paveldą, o taip pat sukurti sąlygas visuomenei juo naudotis.

 

Siekdamas sudaryti galimybes atminties institucijų specialistams susipažinti su aktualiais garso ir videokolekcijų tvarkymo, saugojimo, skaitmeninimo ir prieigos užtikrinimo klausimais, Lietuvos centrinis valstybės archyvas kartu su Baltijos audiovizualinių archyvų taryba (BAAC) ir Archyvarų asociacija organizavo tarptautinį seminarą „Garso ir videokolekcijų valdymas“. Seminaras vyko 2017 metų rugsėjo 4–5 dienomis Lietuvos centriniame valstybės archyve. Jame dalyvavo archyvų, bibliotekų, muziejų specialistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos. Seminarą vedė žinomas specialistas, profesorius Howard Besser iš Niujorko.

 

Howard Besser yra kino studijų profesorius Niujorko universitete, kur jis vadovauja Filmų archyvavimo ir saugojimo magistro studijų programai. Jis taip pat tyrinėja vaizdų duomenų bazes, skaitmenines bibliotekas, metaduomenų standartus. Howard Besser rašo straipsnius, dalyvauja konferencijose, rengia seminarus atminties institucijų specialistams.

 

Seminaro dalyviai buvo supažindinti su įvairiais analoginiais garso ir videodokumentų formatais, jų katalogavimo, tvarkymo ir saugojimo ypatumais, kylančiomis kolekcijų išsaugojimo grėsmėmis. Profesorius daug dėmesio skyrė fizinių laikmenų senėjimo bei dėvėjimosi procesams, pabrėžė nuolatinės fizinės būklės kontrolės ir ilgalaikio išsaugojimo bei rizikų valdymo plano sudarymo svarbą. Seminaro metu taip pat nagrinėti aktualūs klausimai, susiję su garso bei videokolekcijų skaitmeninimu ir skaitmeniniu saugojimu. Seminaro lektorius pateikė nemažai naudingų praktinių rekomendacijų, kaip ir kokiais formatais skaitmeninti, kokią įrangą naudoti, kaip toliau tvarkyti ir saugoti skaitmeninį audiovizualinį turinį. Dar viena svarbi seminaro tema – prieigos prie suskaitmenintų  garso ir videokolekcijų užtikrinimas bei su tuo susiję prieigos formatų, metaduomenų pateikimo, o taip pat autorių turtinių teisių klausimai.

 

Seminaro pabaigoje jo dalyviai buvo paprašyti įvertinti seminaro programą, temas, aktualumą. Susumavus vertinimus, galima pasidžiaugti, kad seminaras buvo labai naudingas, temos aktualios ir svarbios. Seminaro dalyviai taip pat išreiškė pageidavimą, kad ir toliau būtų organizuojami panašaus pobūdžio seminarai įvairiais audiovizualinį paveldą saugančių atminties institucijų specialistams aktualiais klausimais.

 

Tarptautinis seminaras „Garso ir videokolekcijų valdymas“ buvo organizuotas, įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuotą projektą. Pagrindiniai projekto uždaviniai buvo supažindinti Lietuvos ir kitų Baltijos šalių atminties institucijų specialistus su įvairiais aktualiais analoginių bei skaitmeninių garso ir video kolekcijų tvarkymo, saugojimo ir prieigos užtikrinimo sprendimais; prisidėti prie Lietuvos analoginio bei skaitmeninio audiovizualinio paveldo išsaugojimo ir prieigos užtikrinimo; stiprinti tarptautinės audiovizualinio paveldo specialistų bendruomenės ryšius, sudarant galimybes keistis patirtimi. Pasak seminaro organizatorių, visus projekto uždavinius pavyko sėkmingai įgyvendinti. Seminare įgytos teorinės bei praktinės žinios padės atminties institucijų specialistams atpažinti įvairias savose garso ir videokolekcijose saugomas laikmenas, identifikuoti joms kylančias grėsmes ir priimti kvalifikuotus sprendimus, susijusius su tradicinių ir skaitmeninių kolekcijų išsaugojimu, prieigos prie jų užtikrinimu, naudojimu bei sklaida. 

  

    

    

   

  

  

  

Nuotraukos: Larisos Dmuchovskajos

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2017-09-25 10:51