O. Milašiaus g. 21,10102 Vilnius, tel. (8 5) 247 7830, faks. (8 5) 276 5318,
el. p. [email protected] , kodas Juridinių asmenų registre 190764187
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT097300010002457195

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

Valstybės archyvai reiškia solidarumą ir paramą Ukrainai

 

Mus rasite

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka. 
Prašymai priimami ir informacija teikiama
Raštinėje, 3 kabinetas (O.Milašiaus g. 21, Vilnius), tel. (8 5) 247 7830.   

 

Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.

 

 Prašymus Lietuvos centriniam valstybės archyvui galima siųsti elektroniniu paštu [email protected]   

 

 

 

 

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook       

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Instagram       

 

 

       

 

Naujienos

Lituanistikos tyrimo ir studijų centre Čikagoje tvarkyti BALF dokumentai

2013-10-24

2013 m. rugsėjo 28–spalio 17 d. Lietuvos centrinio valstybės archyvo darbuotojos Informacijos ir apskaitos skyriaus vedėja Sigita Baranauskienė ir Dokumentų sklaidos skyriaus vedėja Džiuginta Stankevičienė lankėsi Lituanistikos tyrimo ir studijų centro (toliau – LTSC) Pasaulio lietuvių archyve Čikagoje (JAV).

Pasaulio lietuvių bendruomenės valdyba ir Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba dar 2011-05-02 pasirašė užsienio lietuvių archyvų tvarkymo ir panaudojimo veiksmų planą, kuriame buvo numatyti veiksmai, sietini su „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimu ir šiai programai įgyvendinti numatytais tarpinstituciniais veiklos planais. Vadovaujantis šiuo planu, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos centrinis valstybės archyvas (toliau – LCVA) pasirašė sutartį dėl projekto „Lietuvių išeivijos archyvinės medžiagos tvarkymas Lituanistikos tyrimo ir studijų centro Pasaulio lietuvių archyve“ vykdymo. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Lituanistikos tyrimo ir studijų centras – visuomeninė, ne pelno organizacija, viena didžiausių mokslo organizacijų lietuvių išeivijoje, įkurta 1981 m. http://www.lithuanianresearch.org/.

Susitikus su LTSC darbuotojais buvo surengta trumpa ekskursija po centro padalinius (Pasaulio lietuvių archyvą, J. Dainausko biblioteką ir archyvą, Žilėno-Kreivėno muzikologijos archyvą, muziejus ir kt.). LTSC darbuotojai parodė, kokiomis sąlygomis saugomi dokumentai, knygos, periodiniai leidiniai, vaizdo ir garso dokumentai, aptartos dokumentų tvarkymo bei saugojimo problemos.

LCVA darbuotojos komandiruotės metu susipažino su LTSC Pasaulio lietuvių archyve saugomų dokumentų tvarkymo ir aprašymo ypatybėmis, dokumentų naudojimo bei saugojimo sąlygomis. Taip pat buvo tvarkomi archyve saugomi Bendrojo Amerikos lietuvių fondo (BALF) dokumentai, kurie į šį archyvą pateko 2008 m. uždarius BALF organizaciją.

Darbui gauta 91 dėžė BALF bei jo skyrių veiklos dokumentų. Dokumentai peržiūrėti ir aprašyti, sudėti į aplankus, suplyšę aplankai pakeisti naujais. Keliose dėžėse buvę vienarūšiai dokumentai sudėti į vieną dėžę. Dokumentų aplankai kiekvienoje dėžėje sunumeruoti, sudarytas 89 dėžių ir jose esančiuose aplankuose saugomų dokumentų sąrašas. Sąraše apibendrintai nurodytos dokumentų temos, rūšys, chronologinės ribos. Aprašytuose dokumentuose atsispindi BALF veikla 1944–2008 m. teikiant paramą Lietuvoje gyvenusiems nepasiturintiems asmenims, politiniams kaliniams, disidentams, į Sibirą ištremtiems lietuviams, Lenkijoje, JAV, Pietų Amerikos bei Europos valstybėse gyvenusiems lietuviams.

LCVA darbuotojos savaitgaliais lankėsi Pasaulio lietuvių centre Lemonte Čikagoje, JAV lietuvių laikraščio „Draugas“ redakcijoje, Market parke Čikagoje, kituose su išeivijos lietuvių veikla susijusiuose objektuose.

Pažymėtina, kad Lietuvos archyvų ir kitų atminties institucijų bendradarbiavimas su LTSC, kitomis lietuvių išeivijos organizacijomis, saugančiomis Lietuvai reikšmingas kilnojamąsias kultūros vertybes, yra itin svarbus Lietuvos kultūrai, istorijai ir politikai.

   

      
      

   

   

   

   

 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2013-10-28 08:27
 
 

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas