O. Milašiaus g. 21,10102 Vilnius, tel. (8 5) 247 7830, faks. (8 5) 276 5318,
el. p. [email protected] , kodas Juridinių asmenų registre 190764187
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT097300010002457195

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

Valstybės archyvai reiškia solidarumą ir paramą Ukrainai

 

Mus rasite

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka. 
Prašymai priimami ir informacija teikiama
Raštinėje, 3 kabinetas (O.Milašiaus g. 21, Vilnius), tel. (8 5) 247 7830.   

 

Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.

 

 Prašymus Lietuvos centriniam valstybės archyvui galima siųsti elektroniniu paštu [email protected]   

 

 

 

 

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook       

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Instagram       

 

 

       

 

Naujienos

Sutvarkytas Lietuvos diplomato Igno Šeiniaus fondas

2012-04-25

          Lietuvos istorijos tyrinėtojai jau gali susipažinti su žymaus Lietuvos diplomato, lietuvių ir švedų rašytojo Igno Šeiniaus (tikroji pavardė – Jurkūnas) archyviniais dokumentais, kurie 2011 m. iš Švedijos grįžo į Lietuvą.

          Lietuvos centrinis valstybės archyvas, tarpininkaujant Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai ir suderinus su I. Šeiniaus šeimos nariais, iš Švedijos nacionalinio archyvo perėmė I. Šeiniaus diplomatinės, politinės ir visuomeninės veiklos dokumentus. Dokumentai buvo saugomi depozito teisėmis.

          Sutvarkytame Igno Šeiniaus fonde Nr. 675 saugomi dokumentai apie I. Šeiniaus diplomatinę veiklą tarpukariu Lietuvos atstovybėse Suomijoje ir Švedijoje, taip pat dokumentai apie visuomeninę, publicistinę veiklą Lietuvoje ir Skandinavijos valstybėse, informacijos apie Lietuvą, jos istoriją ir žmones platinimą Švedijos spaudoje, bendradarbiavimą su Lietuvių-švedų draugija Stokholme, Lietuvos ir Skandinavijos valstybių ekonominių ir kultūrinių ryšių plėtojimą.

          I. Šeiniaus veiklą einant Lietuvos atstovo Skandinavijos valstybėse pareigas sovietinės okupacijos metais liudija jo rašytos pro memorijos „Iš Stokholmo padangės“, susirašinėjimo su Lietuvos diplomatinės tarnybos nariais dokumentai. Juose atsiskleidžia Skandinavijos valstybių vidaus ir užsienio politika, požiūris į okupuotas Baltijos valstybes, I. Šeiniaus veikla organizuojant pagalbą pabėgėliams iš Baltijos valstybių.

          Igno Šeiniaus fonde saugomos Lietuvos valstybingumo istorijai ypač svarbios 1917 m. politinių lietuvių konferencijų Stokholme ir Berne rezoliucijos, taip pat I. Šeiniaus asmens dokumentai, jo straipsniai kultūros ir politikos temomis, susirašinėjimo su lietuvių išeivijos ir užsienio valstybių veikėjais, organizacijomis, leidinių redakcijomis veiklos, kūrinių spausdinimo klausimais dokumentai.

          LCVA Rašytinių dokumentų skaitykloje (O. Milašiaus g. 21) pristatoma archyve saugomų dokumentų apie I. Šeinių paroda. Parodoje eksponuojami dokumentai iš Igno Šeiniaus, Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos Ministrų kabineto, Kauno „Saulės“ mergaičių mokytojų seminarijos, Lietuvių-švedų draugijos, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos, Lietuvos pasiuntinybės Vašingtone fondų.

          Parodą parengė Informacijos ir apskaitos bei Fotodokumentų skyriai.

      

     
    
    

  

   

 

Nuotraukos: Larisos Dmuchovskajos

 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2012-04-25 15:49
 
 

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas