O. Milašiaus g. 21,10102 Vilnius, tel. (8 5) 247 7830, faks. (8 5) 276 5318,
el. p. [email protected] , kodas Juridinių asmenų registre 190764187
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT097300010002457195

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

Valstybės archyvai reiškia solidarumą ir paramą Ukrainai

 

Mus rasite

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka
Prašymai priimami ir informacija teikiama Raštinėje, 3 kabinetas (O.Milašiaus g. 21, Vilnius), tel. (8 5) 247 7830.   
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.

 

 Prašymus Lietuvos centriniam valstybės archyvui rekomenduojame siųsti elektroniniu paštu [email protected]   

 

 

 

 

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook       

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Instagram       

 

 

       

 

Naujienos

Virtuali paroda „Lietuvos telegramų agentūrai ELTA – 100“

2020-03-06

Šiais metais Lietuvos telegramų agentūra ELTA skaičiuoja savo 100-ąsias veiklos metines. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro įsakymu 1920 m. kovo 8 d. buvo paskirtas Lietuvos telegramų agentūros ELTA redaktorius. Agentūros steigėju ir pirmuoju direktoriumi tapo šveicarų kilmės mokslininkas, už nuopelnus tarpukario Lietuvos valstybei gavęs šalies pilietybę – Juozas Eretas. Lietuvos telegramų agentūra ELTA, suformuota užsienio valstybių telegramų agentūrų pavyzdžiu, buvo to meto modernaus tarptautinio informacijos sklaidos tinklo dalimi. Ji teikė užsienio valstybėms ne tik naujienas, bet ir bendros informacijos pranešimus apie Lietuvą, atliko reprezentacinę funkciją, informavo užsienį apie naujai susikūrusią valstybę, kartu informuodavo Lietuvos vidaus spaudą apie įvykius užsienyje.

Pirmąjį agentūros veiklos dvidešimtmetį užbaigė prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas. Netrukus nepriklausoma Lietuvos Respublika tapo Sovietų Sąjungos dalimi, o Lietuvos telegramų agentūra ELTA – Sovietų Sąjungos informacijos agentūros (TASS) padaliniu. Nebegalinti laisvai veikti agentūra tapo angažuotos, ideologinės informacijos perdavėja. Naujoje sistemoje nebegalėję dirbti ir gyventi intelektualai, tarp jų ir Juozas Eretas, pasitraukė į Vakarų valstybes. Dalis išeivių, susibūrę į Vyriausiąjį Lietuvos išlaisvinimo komitetą (VLIK), leido Lietuvos telegramų agentūros ELTA informacinius biuletenius anglų, italų, prancūzų, vokiečių bei lietuvių kalbomis. Taip buvo tęsiama tarpukariu susiformavusi tradicija objektyviomis žiniomis pasaulį informuoti apie Lietuvą.

Atkūrus nepriklausomą Lietuvos Respubliką, Lietuvos telegramų agentūra ELTA grįžo prie tarpukario tradicijų ir veikė kaip Lietuvos Respublikos Vyriausybės informacijos agentūra. 1995 m. Lietuvos telegramų agentūra tapo visiškai nepriklausoma akcine bendrove. Tokią veiklą sėkmingai vysto ir šiandien.

Virtualią parodą „Lietuvos telegramų agentūrai ELTA–100“ iliustruoja Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomi dokumentai, apimantys 1920–1990 metus. Lietuvos telegramų agentūros rašytinių dokumentų fonduose ir fotodokumentų kolekcijose saugomi ir veiklos dokumentai, ir žinutės iš kasdienio gyvenimo bei jas įamžinusios nuotraukos. Paroda papildyta Lietuvos naujienų agentūros ELTA nuotraukomis, kuriose užfiksuoti  agentūros dabarties gyvenimo momentai. Nuoširdžiai dėkojame partneriams už puikų bendradarbiavimą. Tikimės, kad drauge pavyko sukurti įvairiaspalvį ir įvairiabriaunį istorijos pasakojimą.

Kviečiame pasinerti į šią šimtmetį trukusią kelionę ir apžiūrėti virtualią dokumentų parodą!

 
Informaciją atnaujino: Ina Dastikienė, Skaitmeninių dokumentų skyrius
Informacija atnaujinta: 2020-03-06 08:44
 
 

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas