O. Milašiaus g. 21,10102 Vilnius, tel. (8 5) 247 7830, faks. (8 5) 276 5318,
el. p. [email protected] , kodas Juridinių asmenų registre 190764187
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT097300010002457195

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

Valstybės archyvai reiškia solidarumą ir paramą Ukrainai

 

Mus rasite

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka. 

Prašymai priimami ir informacija teikiama

Raštinėje, 3 kabinetas (O.Milašiaus g. 21, Vilnius),

tel. (8 5) 247 7830.   

 

Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.

 

 Prašymus Lietuvos centriniam valstybės archyvui galima siųsti elektroniniu paštu 

[email protected]   

 

 

 

 

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook       

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Instagram       

 

 

       

 

Naujienos

Gyvo archyvo dieną Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys apdovanotas Archyvaro garbės ženklu

2019-06-10

Tarptautinės archyvų dienos, minimos birželio 9-ąją, proga Lietuvos valstybės archyvai pakvietė į Gyvo archyvo dienų renginius. Jau tradicija tapusioje Lietuvos centrinio valstybės archyvo organizuojamoje archyvų iškyloje šalia valstybės archyvų komplekso O. Milašiaus g. skambėjo gyva Virgilijaus Juto muzika, vyko diskusijos tema „Kurti archyvus XXI amžiuje. Atsigręžkime į žmogų!“. Šiemet šventė sulaukė svečio – Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ambasadoriaus ypatingiems pavedimams Vytauto Žalio, kuris savo sveikinimo kalboje džiaugėsi sėkmingu Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir Užsienio reikalų ministerijos bendradarbiavimu bei aptarė tolimesnes bendros veiklos galimybes. Iškylos kulminacija, palydėta griausmingų plojimų, tapo paskelbta žinia, kad Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys apdovanojamas Archyvaro garbės ženklu. Garbingą apdovanojimą archyvo direktoriui įteikė dr. Daiva Lukšaitė, šiuo metu laikinai atliekanti Lietuvos vyriausiojo archyvaro funkcijas.

D. Žižys valstybinėje archyvų sistemoje darbuojasi nuo 1999 m., kai tapo Lietuvos vaizdo ir garso archyvo direktoriumi. Vaizdo ir garso archyvą prijungus prie Lietuvos centrinio valstybės archyvo, D. Žižys buvo paskirtas vadovauti Lietuvos centriniam valstybės archyvui. Naujasis archyvo vadovas ėmėsi reikšmingų permainų, susijusių su archyvo darbo organizavimu, dokumentų saugojimu ir populiarinimu. Archyve pradėti skaitmeninti saugomi rašytiniai bei vaizdo ir garso dokumentai. Direktoriaus iniciatyva sukurta bendra rašytinių ir vaizdo bei garso dokumentų kompiuterinė duomenų valdymo sistema, kuri suteikia greitą ir patogią prieigą prie archyve saugomų dokumentų. Archyve įgyvendintas ne vienas nacionalinis ir tarptautinis projektas. Verta paminėti iš ES struktūrinių fondų finansuotą projektą „Lietuvos dokumentinis kinas internete (e-kinas)“, Kultūros rėmimo fondo lėšomis iš dalies finansuotą projektą ,,Antrojo pasaulinio karo metų Lietuvos teritorijos aerofotonuotraukų identifikavimas, skaitmeninimas JAV nacionaliniame archyve ir sklaida“. Projektų metu buvo sukurtos interneto svetainės – www.e-kinas.lt ir archyvo žemėlapių portalas https://lcva.maps.arcgis.com/ . Vykdomų tarptautinių projektų dėka archyvo dokumentai tapo prieinami didžiausioje skaitmeninėje Europos kultūros paveldo bibliotekoje Europeana.eu.

D. Žižys aktyviai bendradarbiauja su užsienio lietuvių bendruomenėmis, konsultuoja išeivijos lietuvius dokumentinio ir kultūros paveldo saugojimo klausimais. Direktoriaus iniciatyva archyvo darbuotojai, vykdydami Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamus projektus bei dalyvaudami „Globalios Lietuvos“ programoje, ne kartą vyko į JAV padėti lietuvių išeivijai tvarkyti jų sukauptų archyvų ar organizuoti dokumentų perdavimą Lietuvai. Direktorius ne kartą pats asmeniškai pargabeno užsienyje sukauptus su Lietuvos istorija susijusius dokumentus, kurie papildė archyvo rašytinių ir vaizdo ir garso dokumentų fondus bei kolekcijas.

Direktoriaus dėka buvo užmegzti ryšiai su užsienio šalių archyvais bei tarptautinėmis organizacijomis. Archyvas tapo tikruoju IASA (Tarptautinė vaizdo ir garso archyvų asociacija), o vėliau FIAT/IFTA (Tarptautinė filmų ir televizijos archyvų asociacija) nariu.

D. Žižys dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo sudarytų Lietuvos valstybės atkūrimo istorijos tyrimo ir atmintinų datų paminėjimo bei Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijų veikloje, Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų minėjimo programą rengusios darbo grupės veikloje, nuo 2015 m. yra Lietuvos istorijos instituto Mokslo tarybos narys.

 

    
    
    

  

  

  

Nuotraukos: Larisos Dmuchovskajos

 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2019-06-10 09:45
 
 

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas