O. Milašiaus g. 21,10102 Vilnius, tel. (8 5) 247 7830, faks. (8 5) 276 5318,
el. p. [email protected] , kodas Juridinių asmenų registre 190764187
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT097300010002457195

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

Valstybės archyvai reiškia solidarumą ir paramą Ukrainai

 

Mus rasite

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka. 
Prašymai priimami ir informacija teikiama
Raštinėje, 3 kabinetas (O.Milašiaus g. 21, Vilnius), tel. (8 5) 247 7830.   

 

Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.

 

 Prašymus Lietuvos centriniam valstybės archyvui galima siųsti elektroniniu paštu [email protected]   

 

 

 

 

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook       

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Instagram       

 

 

       

 

Naujienos

Lietuviškojo paveldo Sakartvele (Gruzijoje) paieška

2018-12-04

Jau ne vienerius metus tęsiasi glaudus bendradarbiavimas tarp Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir Sakartvelo nacionalinio archyvo. Įgyvendinant „Globalios Lietuvos“ programą, lapkričio 26–29 d. Lietuvos centrinio valstybės archyvo Dokumentų sklaidos skyriaus vedėja Džiuginta Kasiulaitienė ir vyriausioji archyvistė Simona Grikšaitė lankėsi Sakartvelo nacionaliniame archyve Tbilisyje.

„Globalios Lietuvos“ programa yra siekiama identifikuoti užsienio archyvuose saugomus su Lietuva susijusius dokumentus, koordinuoti jų tvarkymą ir panaudojimą, integruoti juos į informacinę erdvę ir teikti informaciją apie juos. Archyvo darbuotojos identifikavo Sakartvelo nacionaliniame archyve saugomus prieš ir per Pirmąjį pasaulinį karą į Sakartvelą emigravusių lietuvių sąrašus (tai daugiausia karo pabėgėliai ir lietuvių kareiviai, mobilizuoti į Rusijos armiją ir pasiųsti į Kaukazo frontą), dokumentus, susijusius su Kaukazo lietuvių tarybos ir Lietuvos atstovybės Sakartvele veikla, Sakartvele veikusia lietuviška tabako įmone „Kaukazas“. Vizito metu pavyko susipažinti su Tbilisio 4-osios berniukų gimnazijos matematikos mokytojo Prano Dailidės asmens byla bei dokumentais, susijusiais su inžinieriaus Petro Vileišio veikla Kaukazo regione. Sakartvelo nacionaliniame archyve saugomi su Lietuva susiję dokumentai yra kartvelų (gruzinų), rusų, lietuvių ir prancūzų kalbomis.

Darbinės išvykos metu taip pat buvo derinami planuojamos parodos apie Sakartvelo Demokratinės Respublikos ir Lietuvos Respublikos diplomatinius santykius organizaciniai aspektai. Parodą numatyta atidaryti 2019 m. vasario mėn. Sakartvelo nacionalinio archyvo galerijoje.

Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir Sakartvelo nacionalinio archyvo darbuotojai dalijosi dokumentų saugojimo, skaitmeninimo ir viešinimo patirtimis. Archyvo darbuotojos D. Kasiulaitienė ir S. Grikšaitė dalyvavo Lietuvos ambasados Sakartvele ir Sakartvelo žydų istorijos muziejaus parengtos parodos „Moments from the History of Lithuanian Jews“ atidaryme.

  

    
    
    
    

  

  

  

  

Nuotraukos: Džiugintos Kasiulaitienės ir Simonos Grikšaitės

 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2018-12-04 10:59
 
 

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas