Virtuali paroda „IGNAS PRIELGAUSKAS. TIESOS KELIO BEIEŠKANT“

Šiais metais sukanka 150 metų nuo pianisto ir pedagogo Igno Prielgausko gimimo ir 100 metų, kai jis, baigęs Varšuvos muzikos institutą, atvyko į Lietuvą – susiformavęs koncertuojantis pianistas ir pedagogas, su dvidešimties metų pedagoginiu stažu Varšuvos konservatorijoje (nuo 1911 m. – profesorius), turėdamas aiškų požiūrį į atlikimo meną, fortepijono dėstymo principus.
Šia paroda norima priminti, o kai ką gal net ir supažindinti su išskirtine asmenybe – pirmuoju, o gal ir vieninteliu lietuvių pianistu bei pedagogu, kuris visą gyvenimą nuosekliai gilinosi į fortepijono dėstymo metodiką ir įtvirtino savitą dėstymo būdą, pagrįsta psichinių ir fizinių veiksmų harmonija. Jis buvo įsitikinęs, jog kūnas ir siela yra neatskiriami, jaunuosius muzikus skatino vienodai skirti dėmesio tiek fizinių, tiek psichinių gebėjimų lavinimui, todėl mokyklose vedė net ritminės gimnastikos pratybas.
Parodoje eksponuojama daug nuotraukų, atspindinčių įvairius I. Prielgausko gyvenimo laikotarpius, galima pamatyti jo muzikos kūrinių autografų, koncertų programų, parodą papildo paties kompozitoriaus bei jo amžininkų mintys.
Virtualią parodą parengė Virginija Eleonora Kunigėlytė iš Lietuvos literatūros ir meno archyve saugomų dokumentų.