Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

Informuojame, kad dėl visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino lapkričio 9 – sausio 31 dienomis valstybės archyvų skaityklos neveiks. Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos klientų aptarnavimas vykdomas tik nuotoliniu būdu.

 Detalesnė informacija apie konkretaus valstybės archyvo darbą pateikiama jo interneto svetainėje. 

 

Naujienos

Lietuvos centrinis valstybės archyvas ir ALKA tęsia bendradarbiavimą

2019-11-06

Šiais metais spalio 15– lapkričio 1 dienomis Lietuvos centrinio valstybės archyvo (toliau – LCVA) specialistai tęsė jau tradicija tampančią Lietuvos išeivijos dokumentų tvarkymo misiją Amerikos lietuvių kultūros archyve (toliau – ALKA). 2015 m. prasidėjusi aktyvi LCVA archyvarų pagalba, puikūs jos rezultatai, abipusis supratimas ir nauda visai lietuvių išeivijos bendruomenei, įvairių sričių mokslininkams, archyvų tyrėjams ir plačiajai visuomenei Lietuvoje ir užsienyje motyvuoja LCVA darbuotojus vykti už Atlanto ir tęsti bendradarbiavimą.

Šiais metais ALKA archyve dirbo direktoriaus pavaduotoja Sigita Baranauskienė ir Fotodokumentų skyriaus vedėja Inga Vizgirdienė. Archyvo darbuotojos tvarkė ALKA archyve saugomus gydytojo Vinco Tercijono, kunigo Mykolo Vaitkaus, kalbininko Juliaus Botyriaus, mokytojo, archeologo Petro Bliumo, karo istoriko, žurnalisto Zigmo Raulinaičio ir žurnalo „Karys“ redakcijos fondus, taip pat Amerikos lietuvių katalikų draugijos „Motinėlė“ fondą. Šių fondų pasirinkimą nulėmė ALKA direktorė, ponios Mirgos Girniuvienės pageidavimas. 

Tvarkytų fondų didžiąją dalį sudarė asmenų – fondų sudarytojų veiklos sritis atspindinčių straipsnių, pranešimų, knygų rengimo ir leidimo dokumentai: rankraščiai, redaguoti mašinraščiai, pastabos kitų autorių kūriniams, įvairiomis temomis surinktos spaudos iškarpos, taip pat susirašinėjimo su lietuvių išeivijos kultūros ir visuomenės veikėjais bei giminėmis Lietuvoje dokumentai. Zigmo Raulinaičio ir žurnalo „Karys“ redakcijos fondo dokumentų daugumą sudarė straipsnių ruošiniai, surinktos spaudos iškarpos Lietuvos istorijos, etnografijos, karybos ir kitomis temomis.

Šį kartą tvarkant fondus buvo skirtas išskirtinis dėmesys fotografijos kūriniams – buvo sudarytos kiekviename fonde saugomų fotografijų autorių kolekcijos, nuotraukos suskirstytos temomis ir iš dalies aprašytos.

Visi rašytiniai dokumentai ir fotografijos kūriniai buvo susisteminti, sudėti į naujus aplankus ar dėžes, sunumeruoti.

Sutvarkytų fondų aprašai (preliminarūs apyrašai) buvo perduoti ALKA archyvo direktorei ir bus skelbiami Amerikos lietuvių kultūros archyvo tinklalapyje http://www.lkma.org/alka.htm. Duomenys apie ALKA archyve aprašytus 6 fondus (345 bylas) bus prieinami ir Lietuvos archyvų svetainėje www.archyvai.lt.

Archyvo darbuotojos su ponia M. Girniuviene aptarė dalies ALKA archyve saugomų dokumentų pergabenimo į Lietuvos centrinį valstybės archyvą klausimą. Buvo kalbama apie ALKA archyve saugomų fotografijų, radijo laidų garso įrašų magnetinėse juostose profesionalaus skaitmeninimo ir modernaus saugojimo galimybes, apie tai, kad skaitmeniniai profesionalūs garso įrašų ir fotografijų aprašai galėtų būti pasiekiami internetiniame ALKA puslapyje ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo duomenų bazėje.

ALKA ir LCVA bendradarbiavimas ne vienai institucijai galėtų tapti sektinu gražios partnerystės pavyzdžiu: ALKA archyvas turi sukaupęs unikalų turinį, LCVA didžiuojasi naujausia skaitmeninimo įranga, moderniomis saugyklomis ir profesionaliais darbuotojais. Netrūksta nei noro, nei tarpusavio supratimo, nei sutarimo, kad ir galutinis tikslas – skaitmeninis ALKA fondų aprašų archyvas internete – taptų ranka pasiekiamas.

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-11-06 17:17