Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

  

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba renkasi žaliąjį kursą

2021-08-17

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba pasirašė sutartį su „INTER RAO Lietuva“ ir nuo rugsėjo 1 d. naudos tik iš atsinaujinančių energijos išteklių pagamintą elektros energiją, taip prisidėdama prie valstybės žaliojo kurso įgyvendinimo.

Žaliosios elektros energijos pirkimas buvo vykdomas per Centrinę perkančiąją organizaciją. Pagal sutartį numatoma įsigyti 450 tūkst. kilovatvalandžių kWh elektros energijos. Skaičiuojama, kad įsigijus šį kiekį iš atsinaujinančių šaltinių pagamintos elektros energijos, kasmet būtų išvengta 67.10 tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo.

Žaliosios elektros energijos tiekimas – ne vienintelė priemonė, kurios ėmėsi Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba, – modernizavus administracines patalpas ir įdiegus suplanuotas priemones, sutaupoma energijos šildymui ir patalpų apšvietimui.

Esame įsitikinę, kad be mokslo inovacijų nevyktų pažanga, kaip ir harmoninga visuomenės raida neįmanoma be sveiko, išsilavinusio ir kultūringo žmogaus. Aplinkosauginiai klausimai visada yra svarbūs valstybės archyvams. Tai būtinybė tiek prižiūrint nekilnojamąjį turtą, vykdant viešuosius pirkimus, tiek ir kasdieninėje veikloje“, – sako Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė.

„INTER RAO Lietuva“ valdo vieną didžiausių vėjo elektrinių parkų Baltijos šalyse, esantį Vakarų Lietuvoje. Kompanija didina investicijas į žaliąją energetiką, – tai vienas iš ilgalaikių „INTER RAO Lietuva“ tikslų, kurio įgyvendinimas prisideda prie taršos ir klimato kaitos prevencijos bei pirminių energijos šaltinių importo ir naudojimo mažinimo.

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2021-08-17 10:08