Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA ([email protected])

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. [email protected]

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Virtuali paroda „Viktoras Kuprevičius – kompozitorius ir varpininkas“

2021-02-01

Prieš 120 metų gimė Viktoras Kuprevičius. Tikriausiai nedaug atsirastų Lietuvoje meno mylėtojų, kurie nebūtų girdėję Kauno varpų muzikos, kurie nebūtų klausęsi pirmosios operos vaikams „Žiogas ir skruzdės“ – o gal net patys dalyvavę ją statant. O nuotaikingą V. Kuprevičiaus dainą „Skambėk, pavasarėli“ ir šiandien savo repertuarui renkasi ne vienas vaikų muzikinis kolektyvas.

V. Kuprevičius – pedagogas, saviveiklos kolektyvų vadovas bei dramos teatro dirigentas – vienas pirmųjų Lietuvoje ėmė kurti muziką vaikams ir jaunimui, muziką lietuviškiems kino filmams bei radijo spektakliams, nes tuo metu tokių kūrinių labai trūko.

Didelę savo gyvenimo dalį V. Kuprevičius paskyrė ir varpų muzikai. Prakalbinę ilgai tylėjusį Kauno istorijos muziejaus (dabar Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejus) bokšte įrengtą 35 varpų karilioną, nuo 1957 m. drauge su sūnumi Giedriumi jie pradėjo rengti varpų muzikos koncertus. Jų dėka varpų muzika tapo savotiška Kauno miesto vizitine kortele.

„Aš vis tiek laimingas: kažką padariau, kažką parašiau. Ne tai svarbu, kokį veikalą žmogus parašo, ilgą ar trumpą. Svarbu, kad nebūtų muzika be muzikos,“ – taip apie savo kūrybinę veiklą kalbėjo žymusis kompozitorius ir varpininkas.

Parodoje eksponuojamos V. Kuprevičiaus įvairiapusės darbuotės, šeimos nuotraukos, jas paįvairina sūnaus Giedriaus prisiminimai, išspausdinti knygoje „Koncertas“ (Vilnius, 2014 m.) bei paties kompozitoriaus mintys. Tikimės, kad paroda padės geriau pažinti šią išskirtinę asmenybę.

Kviečiame apsilankyti!

Virtualią parodą parengė Virginija Kunigėlytė iš Lietuvos literatūros ir meno archyve Kuprevičių šeimos fonde saugomų dokumentų.

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2021-02-01 09:27