Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

Naujienos

Archyvarai kviečia kartu švęsti Tarptautinę archyvų dieną

2021-06-08

2021-ieji Seimo nutarimu yra paskelbti Archyvų metais, tad ir kasmet birželio 9-ąją minima Tarptautinė archyvų diena šiais metais bus kaip niekad gausi renginių.

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba ragina nepraleisti dokumentinio filmo „Atminties teritorijos" premjeros birželio 9 d. 19 val. kanale LRT plius. Vieno žmogaus atmintyje telpa palyginti nedaug žinių, prisiminimų, o štai archyvai prisimena mus visus. Čia saugoma kolektyvinė mūsų visų ir mūsų valstybės atmintis – daug platesnė, senesnė ir neretai kur kas patikimesnė negu atskiro asmens ar grupės prisiminimai.

Lietuvos valstybės istorijos archyvas švęsti pradeda dar birželio 7 d. Tą dieną Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filiale 15 val. bus atidaryta kilnojamoji paroda „Bazilijonai Lietuvoje“, skirta Bazilijonų ordino įkūrimo Lietuvoje 400-osioms metinėms  ir Archyvų metams paminėti.

Nepraleiskite progos apsilankyti ir pačiame Lietuvos valstybės istorijos archyve. Jis įsikūręs Mindaugo gatvėje, kone pačiame Vilniaus centre. Moderniose archyvo saugyklose saugoma beveik 17 kilometrų XIV a. pab.–XX a. pirmos pusės unikalių istorinių dokumentų. Dokumentinis paveldas tai neišsemiami lobiai ne tik mūsų krašto ir tautos, bet ir kiekvienos giminės bei šeimos istorijai tirti. Ekskursijos dalyviai turės galimybę apsilankyti Senųjų aktų, mikrofilmų ir ypatingą vertę turinčių į UNESCO dokumentinio paveldo sąrašą įrašytų dokumentų saugyklose, susipažinti su darbo archyve specifika, dokumentų saugojimo sąlygomis, panaudojimo ir sklaidos galimybėmis. Ekskursijos organizuojamos laikantis galiojančių reikalavimų, įskaitant ir išankstinę registraciją el. paštu [email protected].

Dėmesio verta ir archyvo parengta virtuali paroda „Lietuvos totoriai archyvų dokumentuose“: http://virtualios-parodos.archyvai.lt/lt

Lietuvos centrinis valstybės archyvas dar gegužės pabaigojesocialinio tinklo„Facebook“ paskyroje paskelbė konkursą, kurio nugalėtojai paaiškės Tarptautinę archyvų dieną – birželio 9-ąją.Įkvėpti metų šūkio „Archyvai – praeitis ateičiai!“ archyvarai panoro nutiesti „tiltus“ iš praeities į ateitį, siūlydami atpažinti nuotraukose užfiksuotus Lietuvos tiltus. Ir tai dar ne viskas. Turėdami galimybę būtinai aplankykite Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų informacijos ir leidybos centro parengtą parodą „Uniformos tarpukario Lietuvoje“ „Tako“ galerijoje (Šv. Ignoto g. 6, Vilnius).

Lietuvos valstybės naujasis archyvas ir Lietuvos orientavimosi sporto federacijakviečia atrasti valstybės archyvus... po atviru dangumi. Birželio 9–30 d. bet kuriuo jums patogiu laiku Valakampiuose, Vilniuje, galėsite išmėginti savo įgūdžius orientavimosi sporto trasoje. Parsisiuntę mobiliąją programėlę ne tik turėsite galimybę susirungti su kitais, bet ir susipažinsite su Lietuvos valstybės naujojo archyvo saugomais vertingiausiais dokumentais.

Birželio 9 d. 11 val. visi kviečiami prisijungti prie virtualaus pokalbio apie dokumentinį paveldą, organizuojamo kartu su Pakruojo r. savivaldybės Juozo Paukštelio viešąja biblioteka.

Lietuvos ypatingasis archyvas pristato virtualią parodą, kurioje eksponuojamos 2011‒2019 m. vykusių Gyvo archyvo dienų renginių metu darytos nuotraukos. Šią prieš dešimtį metų pradėtą kasmetinę archyvų atvirųjų durų tradiciją, sulaukdavusią itin didelio visuomenės susidomėjimo, nutraukė Lietuvą apėmusi pandemija, tačiau jau ateinančiais metais jątikimasi tęsti.

Lietuvos literatūros ir meno archyvas kviečia aplankyti virtualią parodą „2021 metai – Juozo Zikaro metai“.

Vilniaus regioninis valstybės archyvas kviečia į ekskursijas ir edukacijas „Atrask archyvą“. Ekskursijos organizuojamos nedidelėms grupelėmis, todėl būtina išankstinė registracija. Į ekskursiją Vilniuje registracija vyksta el. p. [email protected], į ekskursiją Utenos filiale – el. p. [email protected].

Kauno regioninis valstybės archyvas kaimynus ir bičiulius kviečia aplankyti parodą ,,Faktai, artefaktai, žmonės“, taip pat siūlo ekskursiją po saugyklų labirintus, susipažįstant su miesto ir jo gyventojų istorijomis.Ekskursijos numatytos birželio 9 d. 10, 12 ir 14 val., jos vyks nedidelėms grupėmis, tad būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 32 31 11.

Kauno regioninio valstybės archyvo Alytaus filialas miesto Rotušės aikštėje birželio 9 d. 18 val. pristatys kilnojamąją dokumentų parodą ,,Archyvas – miestui“. Ši paroda – tai archyvarų dovana gimtadienį švenčiančiam Alytaus miestui.

Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialas birželio 9 d. kviečia susipažinti su Marijampolės miesto istorijai skirta dokumentų paroda ,,Archyvai – praeitis ateičiai“. 13 ir 16 val. archyve organizuojamos ir ekskursijos, į kurias būtina išankstinė registracija tel. (8 343) 92976

Klaipėdos regioninis valstybės archyvas kviečia į virtualią pažintinę ekskursiją po archyvą socialiniame tinkle „Facebook“. Vėliau savo žinias galėsite pasitikrinti archyvo organizuojamoje viktorinoje. Pačių akyliausių ekskursijos dalyvių ir viktorinos nugalėtojų lauks prizai.

Archyvo Telšių filialo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje bus paskelbtas konkursas „Įsižiūrėk, atspėk, laimėk“. Šio konkurso nugalėtojai taip pat bus apdovanoti.

Šiaulių regioniniame valstybės archyve birželio 9 d. vyks atvirųjų durų diena.Lankytojai kviečiami į ekskursijas ir edukacines veiklas. Jas vėliau bus galima peržiūrėti virtualiai archyvo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Archyvas pasiūlys aplankyti ir virtualią parodą, skirtą filologijos mokslų daktaro profesoriaus Vytauto Sirtauto 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Šiaulių regioninio valstybės archyvo Panevėžio filiale birželio 9 d. 14 val. vyks „Vieno eksponato parodos: teatro artefaktas“ pristatymas. Parodoje, skirtoje Juozo Miltinio dramos teatro 80-mečiui, bus eksponuojama Panevėžio dramos teatro 1940–1946 m. įsakymų knyga. Parodai knygą paskolino Lietuvos literatūros ir meno archyvas. Norintys dalyvauti parodoje privalo iš anksto užsiregistruoti tel. 8 678 74355. Apsilankiusieji archyve turės galimybę pasižvalgyti po atnaujintas archyvo erdves ir jo dokumentų saugyklas.

 

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2021-06-08 09:11