Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 


Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Kūrybinės edukacinės dirbtuvės „BARIKADOS. Plakatai, karikatūros, atsišaukimai“ Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje

2023-01-30

2023 m. sausio 18 d. Vilniaus Karoliniškių gimnazijos 10 klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos valstybės naujojo archyvo (LVNA) organizuotame edukaciniame užsiėmime „Atmintis gyva: Sausio 13-ąją prisimenant“ ir kūrybinėse dirbtuvėse „BARIKADOS. Plakatai, karikatūros, atsišaukimai“. Kūrybinių dirbtuvių formatu vyko edukacinė paskaita, diskusijos ir praktiniai užsiėmimai su profesionaliais kūrėjais, mokytojais ir kitais specialistais.

Meninė idėja – barikados, blokavusios įėjimus į Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pastatą, ir tragiškus 1991 metų sausio mėnesio įvykius atspindintys plakatai. Kaip inspiracijos šaltinis pasirinkta LVNA virtuali paroda „30 SAUSIO ŽIEMŲ“ (fotomenininko Viliaus Jasinevičiaus fotografijų kolekcija „Prie Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos ir Nacionalinės bibliotekos rūmų, 1991 m. sausio 14–18 d.“ iš asmeninio Viliaus Jasinevičiaus archyvo ir kitos su Sausio 13-ąja susijusios fotografijos). Buvo nagrinėjamas plakato kompozicijos, objektų bei jų santykio su aplinka, laikmečiu ir pačiu savimi suvokimas.

Pasirinkta technika – koliažas. Tai tapybos ir grafikos technika, kai prie pagrindo lipdomos popieriaus, audinio ar kitos medžiagos atraižos ir piešiama arba tapoma. Tai taip pat gali būti įvairių meno atmainų, stilių, elementų mišinys.

Kuriant plakatą itin svarbus ne tik meninis, bet ir socialinis, komunikacinis aspektas, todėl pasirinkta modernaus meno kryptis – dadaizmas. Tokiame kontekste mokiniai buvo skatinami išreikšti savo unikalumą, kūryba laužyti kanonus, kurti vadinamąjį antimeną, savotišką protestą, pareiškimą. Tikslas – sukurti patriotinio turinio plakatą, karikatūrą, atsišaukimą. Priemonės – įvairūs atlikimo technikos sprendimai, naudojant aliejinę pastelę, meninį guašą, koliažą arba originalią autorinę techniką, vaizdus, iškirptus iš žurnalų ir laikraščių, tapant ant drobės, medžio plokštės, storo kartono, skirtingos rūšies popieriaus.

Laima Lisauskienė, Lietuvos valstybės naujojo archyvo Dokumentų saugojimo ir informacijos skyriaus archyvarė-edukatorė

 
Informaciją atnaujino: Agnė Vilkišienė,
Informacija atnaujinta: 2023-02-01 14:39