Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 


Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Lietuvos valstybinės archyvų sistemos atstovai dalyvavo DLM forumo renginiuose

2023-01-31

Sausio 26 d. vyko virtualus DLM forumo narių susitikimas tema „Skaitmeninis turinys Lietuvos valstybės archyvuose: išsaugojimas ir virtualus/internetinis prieinamumas“.

LVAT Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vyr. specialistas Andrius Zilnys šiame susitikime pristatė praplėstą EAIS funkcionalumą – Skaitmeninę skaityklą, kurioje šiuo metu pasiekiama per 50 tūkst. bylų – daugiau nei 4,2 mln. vaizdų, apimančių dokumentus nuo 15 a. iki 20 a. EAIS vartotojai ne tik turi prieigą prie valstybės archyvų skaitmeninio turinio, bet ir gali gauti naujausią informaciją apie skaitmeninius dokumentus, nuotraukas, bažnytines knygas, susipažinti su dokumentų aprašais, pateikti užklausas dominančia tema. Praplėstas virtualios skaityklos posistemis užtikrina greitą ir sklandžią informacijos paiešką Lietuvos valstybės archyvų suskaitmenintuose dokumentuose, o savo tapatybę identifikavę EAIS skaityklos naudotojai turi galimybę užsisakyti valstybės archyvų teikiamas administracines e. paslaugas.

Nuo veikimo pradžios virtualią skaityklą aplankė daugiau nei 81 tūkst. vartotojų (daugiau nei 2,8 mln. apsilankymų). 

LVAT Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vyr. specialistas (ekspertas) Vaidotas Ramonas susitikimo dalyviams pristatė duomenų ir registrų valstybės informacinių sistemų perkėlimo į valstybės archyvus procesą, o šio skyriaus vyr. specialistė Irma Dagė kalbėjo apie skaitmeninių įrašų perdavimą valstybės archyvams. Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktoriaus pavaduotoja Inga Vizgirdienė pristatė portalą www.e-kinas.lt. 

1996 m. Europos Komisijos įsteigta DLM yra nešališka, pelno nesiekianti organizacija, kurios pagrindinis tikslas – keitimasis profesine informacija, naujausiais tyrimais bei gerosios patirties pavyzdžiais duomenų, dokumentų, informacijos gyvavimo ciklo valdymo srityse.

 
Informaciją atnaujino: Agnė Vilkišienė,
Informacija atnaujinta: 2023-02-02 11:47