Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

Pirmadienis – puiki diena! Skelbiami konkurso „Prasti mūsų popieriai“ nugalėtojai

2019-04-01

Kas jau kas, bet mes šią balandžio 1-ąją, pasaulinę Melų ir juokų dieną, pasitinkame kaip reikiant išmankštintais šypsenų raumenimis! Ištisus tris mėnesius kikenome, krizenome, šypsojomės į ūsą, kvatojomės ir plyšome juokais, skaitydami konkursui „Prasti mūsų popieriai“ siunčiamus rašytinius „nuklydimus į pievas“.

Dėkojame visiems konkurso dalyviams – ir tiems, kurie atsiuntė vieną įsimintiną egzempliorių, ir ypač tiems, kurie surinkę pateikė visą jų pluoštą – kai kada net ir su „daiktiniais įrodymais“. Dalijotės su mumis ir gluminančios beraštystės pavyzdžiais, ir atradimais, akivaizdžiai prasilenkiančiais su logika, smagiais nesusipratimais, nutikusiais kuriozais ir netgi savo kūryba. Bet daugiausia – kaip ir tikėjomės – sulaukėme perliukų, sužibusių dėl, regis, menkos korektūros klaidelės ar nepamainomo mūsų visų pagalbininko Word‘o išradingumo.

 Neslėpsime – išrinkti konkurso „Prasti mūsų popieriai“ nugalėtojus nebuvo lengva – buvome žadėję apdovanoti tris, bet, mūsų akimis, net keturi konkurso dalyviai buvo verti šio titulo. Galiausiai nusprendėme – o kodėl negalėtume apdovanoti jų visų?

Tad aidint būgnams ir fanfaroms sveikiname šio konkurso nugalėtojus, suteikusius mums daugiausiai gerų emocijų: Kazį Jonušą (Lietuvos kariuomenės kanceliarija), Aldoną Bareikienę (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM), Jurgitą Vėtienę (Nacionalinė mokėjimo agentūra prie ŽŪM) ir Eglę Klibavičienę (LR Vidaus reikalų ministerija). Laukite iš mūsų žinios, gerbiamieji. Turime jums paruošę ne tik prizus, bet ir po pakuotę tikrai neprasto biuro popieriaus!

O dar vienai konkurso dalyvei – Jūratei Adomaitytei (taip pat iš Lietuvos kariuomenės kanceliarijos) norėtume įteikti atminimo dovanėlę už smagų rašinį konkurso tema.

Bet tenenusimena ir tie, kurie šį kartą liko be dovanų – su jumis pasidalysime konkursui „Prasti mūsų popieriai“ atsiųstais atradimais. Jie ne tik pakels ūpą, bet ir įtikins, kad neretai mažas akmenėlis didelį vežimą verčia, kad net ir menka korektūros klaida gali tapti nemažu nesusipratimu.

Atėjus metui apibendrinti konkurso rezultatus, kilo mintis su šypsena pasiūlyti dar vieną idėją Lietuvai. Sergėdami kalbą nuo nepageidautinų svetimžodžių, kalbininkai kuria jiems lietuviškus atitikmenis, o pristigę įkvėpimo neretai į pagalbą pasitelkia ir plačiąją visuomenę. Tad nuo šiol kaskart, kai tik naujažodžių kūrėjus ištiks kūrybinė krizė, leisime jiems įsisukti į konkurso „Prasti mūsų popieriai“ lobyną. Nes čia, kaip niekur kitur, atsiskleidžia mūsų tautos kuriamoji (ir griaunamoji) galia, nevaržoma vaizduotė ir neribotos lietuvių kalbos įvairovės galimybės!

Pasirodo, vos vienu klavišo spustelėjimu galime patobulinti netobulus ar kiek pabodusius institucijų pavadinimus (Žemės ūko ministerija, Nacionalinė mekėjimo agentūra, Kultūros misterija, Hiienos institutas, Specialiųjų tyrumų tarnyba, Savibaldybės administracija, Centinė projektų valdymo agentūra, dar žinoma ir Centrinės projektų valymo agentūros vardu, Valstybės sienos stenėjimo tarnyba, Nacionalinė mokėjimo agenrūra, Lietuvos Isterijos institutas, Nacionalinis bendrųjų funkcijų centas ar Kalių policijos tarnyba), akies mirksniu įsteigti reikiamus administracijos padalinius (Finasų skyrių, Turto valdyno skyrių, Tiesės departamentą, Migracijos valdybos Basų skyrių), Ministrų kabinete įdarbinti naujus finanų ir šveitimo ministrus, o pareigybių sąrašą praturtinti viceminustro, generalinio direktoriaus pavadautojos, vyriausiojo paarėjo, vėjo pavaduotojos, archyvo diktoriaus ar savivaldybės maro pareigybėmis.

Jei ne šis konkursas, greičiausiai nė nebūtume išgirdę apie įsteigtus Ūkininkų ūkų registrą, Įtariamų, kaltinamų ir keistų asmenų žinybinį registrą, Tarptautinę stenėtojų tarybą, Kardų rezervą, darbo karybą ir kitas paariamąsias institucijas, apie naujas dokumentų rūšis, tokias kaip patreiškėjo ar pateiškėjo prašymas, tarybinis pranešimas, patvirkinti nuostatai, perdavimo actas, ištiesinamasis nuosprendis, direktoriaus sakymas, mėtų veiklos planas ir mėtinė ataskaita, teismo nuosprandis, darbo laiko apskaitos žiniaraištis ar pinigų srutų ataskaita...

Ir jau tikrai nebūtume sužinoję, kad LR Seimo narai, vadovaujami Simo pirmininko, kęsdami pradėtus darbus, Seimo pavasario ir rudens serijose priima ne tik Seimo nutarimus, bet ir statymus, o puikiai kvailifikuoti valstybės taranuotojai, kartais ne visais pagrabiai vadinami valstybės tarbautojais, kiekvieną darbo dietą pradeda nustatytu darbo laku, geba neapsirengę įsitraukti į pokalbį, apie pastebėtus pažeidimus negelsdami praneša vadovams, po badomojo laikotarpio numatyta tarka išleidžiami kosmetinių atostogų, įsakymus pasirašant elektroniniu paršu, gauna išmokas vaiko priežiūros klaikotarpiu ir dar nesulakę pensinio amžiaus įtraukiami į pensijų kaupimą II kopoje...

Ir tai dar tik pradžia, gerbiamieji, tai dar tik pradžia. Esame numatę ir toliau visą balandį ir netgi visą gegužį kiekvieną pirmadienį paskelbti po pluoštą konkursui „Prasti mūsų popieriai“ atsiųstų „perlų“. Nes – kitaip, nei įprasta manyti – ir pirmadienis gali būti puiki diena! Ir jei darbo savaitę pradėsite smagiai nusiteikę, o prieš išsiųsdami eilinį raštą dar kartą kritiškai permesite jį akimis – mes savo tikslą būsime pasiekę. Tad sekite mūsų naujienas Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos interneto svetainėje www.archyvai.lt ir socialinių tinklų Facebook ir Twitter paskyrose.

Jau kitą pirmadienį tribūną užleisime konkurso nugalėtojams. Smagios balandžio 1-osios!

 

 

         

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-04-01 13:38