Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

Virtuali paroda „Aktorei Onai Knapkytei – 100. Teatras – visas jos gyvenimas“

2019-03-18

Pažvelgus į nuotrauką, O. Knapkytės galima ir neatpažinti, tačiau kai ji ima kalbėti vaikišku balsu ir išgirsti dar vaikystėje ekrane matytą Mikę Pūkuotuką, nekyla abejonių, kad tai ji – viena talentingiausių senosios kartos aktorių.

Dėl savo artistiškos prigimties O. Knapkytė jau mokykloje garsėjo kaip „žinoma artistė”. Visų vadinta „Mūsų Knapcė“, vėliau draugų švelniai praminta „Pulinka“, O. Knapkytė tapo garsaus lietuvių teatro režisieriaus R. Juknevičiaus žmona, padėjusia atlaikyti visus jo gyvenimo skausmingus įvykius.

Kaip pasakojo pati aktorė, ji buvo laiminga, kad neturėjo griežto amplua – išbandė įvairius vaidmenis įvairiuose žanruose. O. Knapkytei teko vaidinti ir dramatinius moterų vaidmenis,ir padykusias mergiotes, žioplas tarnaites, padaužas berniūkščius. O kur dar komedijos, parodijos, vodeviliai... Šalia jųgili ir jautri Nadia, tyli ir nepastebima Sonia.

Po sunkios stuburo traumos O. Knapkytė paliko Lietuvos akademinio dramos teatro sceną ir daugiausia darbavosi televizijoje ir radijuje: kūrė vaidmenis televizijos filmuose, radijo teatre, įgarsino daugybę laidų ir apie 400 animacinių filmų.

Pulinkai trūko lygiai dviejų dienų ligi aštuoniasdešimt devintojo gimtadienio.

Liūdna, kad gyvenimas baigiasi, aš jį mylėjau, – yra sakiusi Ona Knapkytė.

O. Knapkytę prisimenu, kaip labai smagų, nuoširdų ir atvirą žmogų. Ji – viena iš tos mažumos aktorių, su kuriais buvo labai gera bendrauti scenoje. Ji buvo labai nuoširdi ir be galo talentinga aktorė, sukūrusi labai plataus diapazono vaidmenų: nuostabi komedijos meistrė, puiki lyrinių, net dramatinių vaidmenų atlikėja. O kaip fantastiškai ji garsino animacinius filmukus! Kokiu nori - mergaitės, berniuko, žvėrelio ar vabalo balsu kalbėjo!
Dana Rutkutė

Parodoje eksponuojamos O. Knapkytės vaikystės, šeimos, įvairių vaidmenų nuotraukos, pačios aktorės bei jos draugų, kolegų mintys. Tikimės, kad jos padės prisiminti šią unikalią aktorę.

Prašome apsilankyti!

Virtualią parodą parengė Virginija Eleonora Kunigėlytė iš Lietuvos literatūros ir meno archyve R. Juknevičiaus ir O. Knapkytės fonde saugomų dokumentų.

 

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-03-18 16:56