Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 


Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Archyvarai kviečia švęsti Tarptautinę archyvų dieną

2022-06-03

Tarptautinę archyvų dieną, minimą birželio 9-ąją, valstybės archyvai kviečia švęsti drauge! Po pandemijos pertraukos į valstybės archyvų renginių programą sugrįžta gyvos parodos, edukacijos, ekskursijos, koncertai, susitikimai ir daugybė išskirtinių galimybių laimėti prizus.

Lietuvos valstybės istorijos archyvas kviečia birželio 8 d. 15 val. archyvo Ekspozicijų ir edukacijos salėje (Mindaugo g. 8, Vilnius) iškilmingai paminėti archyvo gimtadienį – atidaroma stacionari dokumentų paroda ARCHYVUI 170, skirta Vilniaus senųjų aktų archyvo 170-osioms metinėms paminėti. Nuo birželio 14 d. parodą bus galima apžiūrėti ir virtualiai: http://virtualios-parodos.archyvai.lt/lt

Birželio 9 d. 11.00, 13.00  ir 15.00 val. valandomis archyvo komanda svečius kvies į pažintines ekskursijas ATRASK ARCHYVĄ. Ekskursijų dalyviai aplankys Senųjų aktų, mikrofilmų ir ypatingą vertę turinčių, į UNESCO dokumentinio paveldo sąrašą įrašytų dokumentų saugyklas, susipažins su darbu archyve, dokumentų saugojimo sąlygomis, panaudojimo ir sklaidos galimybėmis. Registracija į ekskursijas el. paštu [email protected] 

Lietuvos centrinis valstybės archyvas ir Lietuvos ypatingasis archyvas tęsia ilgametę tradiciją – Tarptautinę archyvų dieną paminėti pievelėje šalia pastato O. Milašiaus g. 21, Vilniuje. Birželio 9 d. 11:30 val. visi kviečiami į smagų renginį, kuriame archyvarus ir archyvų svečius pasitiks roko muzikos duetas Plieninės varlės, parengęs lietuviškų ir ukrainietiškų patriotinių dainų programą „Už jūsų ir mūsų laisvę!“

Lietuvos valstybės naujasis archyvas birželio 9 d. visus kviečia į ekskursiją „Atrask archyvą“, o birželio 16 d. siūlo aplankyti parodą „Į gyvenimą mano ateiki“ Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius).

Vilniaus regioninis valstybės archyvas ir jo filialas Utenoje birželio 6–10 d. kviečia į ekskursijas ir edukacines veiklas „Atrask archyvą“. Lankytojai turės galimybę susipažinti su archyvo veiklos specifika, archyvaro profesijos subtilybėmis, archyvo saugyklomis ir iš arčiau pamatyti ar net savo rankomis pasklaidyti įdomiausias ir patraukliausias bylas ir dokumentus. Būtina išankstinė registracija: [email protected][email protected].

Birželio 7 d. 16:30 val. patys azartiškiausieji kviečiami dalyvauti Protų mūšyje, kur galės pasitikrinti savo žinias ir laimėti puikių prizų. Klausimai formuojami iš valstybės archyvuose saugomų dokumentų. Būtina išankstinė registracija [email protected] arba tel. 8 658 89 470.

Kauno regioninis valstybės archyvas  Tarptautinės archyvų dienos proga  savo bičiulius kviečia į pažintines ekskursijas po archyvą. Ekskursijos vyks birželio 9 d. (trečiadienį) 10, 12 ir 14 val. Lankytojai bus kviečiami susipažinti su dokumentų paroda „Kauno priemiesčių istorija. Panemunė“. Būtina išankstinė registracija telefonu (8 37) 32 31 11, [email protected].

Archyvo Alytaus filiale Tarptautinė archyvų diena bus pradėta švęsti jau birželio 7 d. – 10 val. čia vyks dokumentų parodos „Dzūkijos krašto kultūrinio gyvenimo atspindžiai“ atidarymas.  Birželio 9 d. archyve organizuojama ekskursijų ir svečių diena.

Archyvo Marijampolės filiale birželio 9 d. vyks Atvirųjų durų diena. Į  ekskursijas, kurios organizuojamos 12 ir 15 val., būtina išankstinė registracija telefonu (8 343) 92991.                                                                    

Šiaulių regioninis valstybės archyvas birželio 9 d. kviečia į dokumentų parodas: „Žvilgsnis į Šiaulių regioninį valstybės archyvą“, „Iš Panevėžio švietimo istorijos“ (Panevėžio filiale). Parodų lankytojai bus kviečiami dalyvauti ekskursijose, kur turės galimybę apsilankyti archyvo saugyklose ir pamatyti vertingiausius ar įdomiausius saugomus dokumentus.

Klaipėdos regioninis valstybės archyvas siūlo apsilankyti parodose Klaipėdoje („Archyvai – miestams: Klaipėda, Neringa, Palanga“, „Laivai Klaipėdoje“), Tauragėje („Archyvo istorija ir dokumentai“) ir Telšiuose („Telšiai. Atgal į praeitį“, prisiminti parodą „Žemaitijos dvarai – Džiuginėnai. Siraičiai“).

Visus, kuriems kirba noras daugiau sužinoti apie archyvinio darbo subtilybes, apsilankyti archyvų saugyklose, apžiūrėti įdomiausius dokumentus ar išvysti ištraukas iš archyvinių kino kronikų, archyvas kviečia į turiningas ekskursijas ir edukacinius renginius. Ar žinote, kad Klaipėdos regioninio valstybės archyvo saugyklos yra įkurtos buvusio banko patalpose. Šiuo metu jame saugomi 2167 archyviniai fondai, kuriuose yra daugiau nei 540 tūkstančių bylų, o dokumentų lentynos tęsiasi daugiau nei 7 kilometrus.

Lietuvos literatūros ir meno archyvas birželio 10 d. 12 val. kviečia į Juozo Budraičio fotografijų paroda „Sienos ir žmonės“ atidarymą, vyksiantį Molėtų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. „Sienos ir žmonės“ – tai tarsi gyva dokumentika, kurioje amžiams įrašyta Vilniaus senamiesčio ir jo legendų istorija. Pasak J. Budraičio, daugelio fotografijose užfiksuotų pastatų jau nebėra, o kiti keitė savo pavidalą nesugebėję atsilaikyti prieš žmogaus nuolatinį troškimą ,,taisyti‘‘ savo aplinką. Šiose nuotraukose Vilnius atskleidžiamas su visais savo randais, nebyliai pasakojančiais savo patirtis. Tačiau šioje parodoje, autorius teigia labiau nei senamiesčio sienas norėjęs pabrėžti žmonių portretus be kurių Vilnius galbūt nebūtų toks, koks yra dabar.

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba, Lietuvos literatūros ir meno archyvas, Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia birželio 15 d. 14 val. „Istorijų namuose“ į diskusiją „Ką išgirsta kultūros naujienų skaitytojai?“.

Renginių programą galite rasti čia: https://fb.me/e/4UG3uk1v8

Švęskime Tarptautinę archyvų dieną kartu!

 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2022-06-03 10:35