Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

 

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Naujos galimybės startuoliams: viešasis sektorius ieško inovatyvių sprendimų

2021-03-03

„GovTech iššūkių serijoje 3.0“ dalyvaujanti Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba ieškos komandos, kuri galėtų pasiūlyti sprendimą, padėsiantį archyvuoti skirtingų registrų ir valstybės informacinių sistemų duomenis.

„Viešojo sektoriaus įstaigos vis daugiau istoriškai vertingos dokumentinės informacijos valdo ne sudarydamos popierinius ar elektroninius dokumentus, o šią informaciją laikydamos informacinių sistemų įrašų pavidalu. Išmanaus sprendimo, kuris leistų kaupti ir išsaugoti unikalų valstybės dokumentinį paveldą ateities kartoms, naudą pajustų ne tik vartotojai, norintys pasinaudoti sukauptais duomenimis, bet ir šiuos duomenis saugančios institucijos. Joms nereikėtų saugoti perteklinių duomenų, o vėliau juos perduoti valstybės archyvams, nes nuolat saugotini duomenys jau būtų išsaugoti valstybės archyvuose“, – problemos esmę atskleidžia Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vedėja Daiva Lukšaitė.

„GovTech laboratorija“ trečią kartą skelbia viešojo sektoriaus iššūkius ir ieško inovatyvių komandų, startuolių ar akademinės bendruomenės atstovų, kuriančių arba norinčių kurti GovTech sprendimus.

Atrinktos komandos pateks į vienintelį Šiaurės ir Rytų Europoje „GovTech Co-create akceleratorių“, kuriame inovacijų ekspertai padės vystyti, testuoti ir komercializuoti kuriamus produktus, galinčius prisidėti prie teigiamo socialinio pokyčio visuomenėje sprendžiant viešojo sektoriaus pateiktus iššūkius. Akceleratorius leis detaliai pažinti viešąjį sektorių – nuo konkretaus iššūkio problematikos ir konteksto iki lengvesnio reikalingų duomenų prieinamumo ar strategijos, kaip parduoti viešajam sektoriui. Tai suteiks unikalią galimybę vystyti sprendimą nuo pat pradžių, įtraukiant potencialius vartotojus, klientus bei temos ekspertus. Akceleratoriaus pabaigoje komandos išbandys savo kuriamą sprendimą su potencialiu klientu – Lietuvos valstybe. Tai atvers duris į viso pasaulio institucijas ir leis kur kas sparčiau plėstis unikalioje GovTech rinkoje.

„Jau trečią kartą ieškome inovatyvių komandų, kurios pasiryžtų bendradarbiavimui su viešuoju sektoriumi. Džiugu matyti, kad tiek viešojo sektoriaus institucijos, tiek startuoliai vis atviriau žiūri į GovTech sprendimų kūrimą ir naudojimą. Šiemet taip pat pradedame bendradarbiauti ir su Lietuvos statistikos departamentu, kuris, esant poreikiui ir galimybėms, suteiks reikiamus duomenis ar informaciją „GovTech iššūkių serijos 3.0” dalyviams sprendžiant viešojo sektoriaus iššūkius, – teigia „GovTech laboratorijos“ projekto vadovė Arūnė Matelytė.

Su visais viešojo sektoriaus iššūkiais galima susipažinti „GovTech laboratorijos“ svetainėje www.govtechlab.lt. Pasiūlymus iššūkiams spręsti kviečiama teikti iki balandžio 4 d.

 
 
Informaciją atnaujino: Agnė Vilkišienė,
Informacija atnaujinta: 2021-03-03 08:18