Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

Naujienos

Archyvarai kviečia į žingsnių iššūkį „Praeitis – ateičiai“

2023-02-06

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba ir valstybės archyvai kviečia paminėti Vilniaus 700 metų jubiliejų renkant žingsnius iššūkyje „Praeitis – ateičiai“, o surinktus žingsnius išsikeisti į prizus.

Jau trejus metus pagrečiui Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba Vasario 16-ąją pakviesdavo leistis į žygius po istorines Lietuvos vietoves ir taip pažinti kraštą bei prisiminti reikšmingiausius mūsų šalies istorijos faktus. Paprastai žingsnių derlių skaičiuodavome Kovo 11-ąją, tačiau šiais metais žingsnius rinksime iki gegužės 3 d., taip pažymėdami ir Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos pasirašymo dieną.

Žygeiviai kviečiami burtis į komandas, o daugiausiai žingsnių surinkusi komanda bei jos nariai individualiai bus nustebinti dovanomis. Iš viso žaidime yra 11 komandų: Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos, Lietuvos valstybės istorijos archyvo, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos literatūros ir meno archyvo, Lietuvos ypatingojo archyvo, Lietuvos valstybės naujojo archyvo, Vilniaus regioninio valstybės archyvo, Kauno regioninio valstybės archyvo, Klaipėdos regioninio valstybės archyvo, Šiaulių regioninio valstybės archyvo ir Istorijos entuziastų komanda. Žygeiviai savo nuožiūra gali pasirinkti vieną iš šių komandų.

Šiais metais žingsnius skaičiuosime mobiliojoje programėlėje walk15, o daugiausiai žingsnių surinkusį žygeivį rinksime kas mėnesį. Taip bus ne tik patogiau rinkti žygius, gauti diplomus, bet ir pasirinkti patogiausius bei gražiausius pažintinius maršrutus. Nors žygių maršrutai veda po visą Lietuvą, žingsnius, kaip ir dera sostinės jubiliejaus proga, skaičiuoti pradėsime nuo Vilniaus.

Džiugu, kad graži archyvarų bendruomenės žygių tradicija kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. 2021 metais bendras žygeivių nueitas maršrutas sudarė kone 6000 km. Šių kilometrų būtų pakakę triskart apjuosti Lietuvą. 2022-aisiais visi kartu nukeliavome nuo Trakų iki Juodosios jūros. Na o šiais metais pagrindinis žygeivių tikslas – visiems kartu apeiti Žemės rutulį. Ir galgi net ne vieną kartą...

Registruokimės walk15 programėlėje, pasirinkime iššūkį Praeitis ateičiai” su kodu archyvai – ir startuojame!

 

Išsami atmintinė.

 
Informaciją atnaujino: Agnė Vilkišienė,
Informacija atnaujinta: 2023-02-06 08:56