Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

Naujienos

Lietuvos valstybės naujasis archyvas paskelbė virtualią parodą „Lietuvos orientavimosi sporto istorija“

2020-10-08

Lietuvos valstybės naujasis archyvas paskelbė naują virtualią parodą, skirtą Kūno kultūros ir sporto dienai paminėti.

 

Prieš šešis dešimtmečius nuo turizmo atsiskyręs orientavimosi sportas palaipsniui buvo pradėtas kultivuoti kaip atskira sporto šaka, o šiandien – tai aukšto meistriškumo sportas, prasibrovęs ir į žiemos universiados programą.

Orientavimosi sportas – ne vien bėgimas. Tai miško šachmatai, kurie pakeri ir jauną, ir vyresnio amžiaus žmogų. Tai sporto šaka kūnui, protui ir sielai. Aplink tik miškas ir tokie patys žaliųjų trasų entuziastai, neakivaizdžiai kovoje sprendžiantys, kuris pajėgesnis. Jei vienas mikliau bėga, tai kitas geriau orientuojasi. O laimi tas, kuris sklandžiausiai suderina mintį su greičiu.

2017 m. Lietuvos orientavimosi sporto federacija Lietuvos valstybės naujajam archyvui perdavė gausų dokumentų rinkinį (F. 114). Jame saugoma Lietuvos orientavimosi sporto federacijos veiklos, orientavimosi varžybų nuostatai, orientavimosi sporto čempionatų, varžybų dokumentai, orientavimosi sporto varžybų informaciniai leidiniai, Lietuvos orientavimosi sporto federacijos informaciniai biuleteniai, orientavimosi sporto varžybų žemėlapiai ir kt.

 

Parodoje galima iš arčiau susipažinti su šios unikalios sporto šakos specifika ir jos istorija Lietuvoje, pasižvalgyti po fotografijų ir vaizdo įrašų galerijas, paskaityti bei pamatyti Lietuvos valstybės naujajame archyve saugomus dokumentus, spaudos iškarpas, leidinius, varžybų bei orientavimosi sporto rinktinių bukletus, draugiškus šaržus, varžybų trasas, žemėlapius, įvairią atributiką. Ilgametis orientacininkas ir orientavimosi sporto treneris Algirdas Šalkauskas šioje parodoje mielai sutiko pasidalyti savo gausia ir įdomia vokų, suvenyrų, emblemų, ženkliukų, kompasų kolekcija.

Parodoje galima paskaityti orientacininkų Karolio Mickevičiaus, Viliaus Aleliūno, Vytenio Benečio, Gyčio Juškos ir kitų atsiminimus ir įžvalgas apie orientavimosi sportą.

Parodą galite aplankyti čia.

 
 
Informaciją atnaujino: Agnė Vilkišienė,
Informacija atnaujinta: 2020-10-08 16:53