O. Milašiaus g. 19, 10102 Vilnius, tel. 8 660 38600,
el. p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 191520296,
Lietuvos Respublikos finansų ministerija, atsiskaitomoji sąskaita LT 894040063610000301

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Valstybės archyvai reiškia solidarumą ir paramą Ukrainai

 

 

 Asmenų aptarnavimas

Lietuvos valstybės naujajame archyve asmenys aptarnaujami, jų prašymai, pareiškimai, skundai nagrinėjami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

 

Interesantai priimami kiekvieną darbo dieną darbo laiku archyvo priimamajame

(101 kab.), adresu O. Milašiaus g. 19, tel.  8 660 38600.

Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.

 

Mus rasite:

Informacija teikiama:

tel. +370 660 38605, el. p. [email protected]

tel. +370 660 38600, el. p. [email protected]

 

Rekomenduojame į Archyvo skaityklą užsiregistruoti internetu

 

El. paštu [email protected] arba [email protected] 

Integralios administracinių paslaugų sistemos (IAPS) priemonėmis, Messenger

 Telefonais +370 660 38610 arba +370 660 38600

  

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook

Mūsų paskyra socialiniame tinkle LinkedIn 

 

Naujienos

MB Kompetencijų ugdymas surengė konferenciją „Dokumentų valdymas – naujovės, iššūkiai ir problemų sprendimas“.

2019-03-01
Direktorė I. Kasciuškevičiūtė atidaro konferenciją

Direktorė I. Kasciuškevičiūtė atidaro konferenciją

     Konferencijos dalyvius pasveikino LVNA direktorė I. Kasciuškevičiūtė. Ji ne tik pradėjo konferenciją sveikinimo žodžiu, bet ir įteikė padėkos raštus už bendradarbiavimą, prisidedant prie Nepriklausomos Lietuvos dokumentinio paveldo kaupimo ir išsaugojimo Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Administravimo ir išteklių valdymo skyriaus referentei Angelei Charašauskienei, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Dokumentų departamento Archyvo skyriaus vedėjai Vidai Kišūnienei, Valstybės įmonės Registrų centro Dokumentų valdymo skyriaus vadovei Daivai Staliūnienei, Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigos Bendrųjų reikalų ir finansų skyriaus vyriausiajai specialistei Vilmai Keidūnei ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Administravimo departamento Informacijos ir dokumentų valdymo skyriaus vedėjai Ingridai Jeruslanovienei.

 

     Po konferencijos atidarymo ir sveikinimo žodžio pirmoji savo pranešimą „Elektroninių dokumentų valdymo problemos ir jų sprendimo būdai” pristatė mūsų archyvo Dokumentų valdymo priežiūros skyriaus vedėja Danutė Kontrimavičienė. Pranešėja priminė apie elektroninių parašų skirstymą ir pasirašymą, kvalifikuotų elektroninių parašų sertifikatus, Elektroninio parašo paskirtį. Daug dėmesio taip pat skyrė elektroninių dokumentų valdymui įstaigoje pabrėždama dažniausiai pasitaikančias klaidas ir kaip tvarkyti elektronines bylas. Priminė, kad elektroninės bylos tvarkomos pasibaigus kalendoriniams metams, tos bylos, kurios nebus tęsiamos kitais metais yra užbaigiamos ir sutvarkomos, atliekama vertės ekspertizė. Taip pat papasakojo apie techninių problemų sprendimus.

      Pranešėjas Gintas Balčiūnas, atstovavęs „Dokobit” skaitė pranešimą apie elektroninį spaudą. Buvo pasakojama, kad elektroninis spaudas buvo įteisintas eIDAS reglamente, ir taip pat, kaip ir elektroniniai parašai turi savo išskyrimą, taip pat ir el. spaudas yra išskiriamas trimis lygiais. Pranešėjas papasakojo apie el. spaudo panaudojimo galimybes, pristatė el. spaudo gavimo būdus.

     Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vedėja Daiva Lukšaitė pristatė pranešimą „Dokumentų ir archyvų valdymo reglamentavimo iniciatyvos ir siekiami pokyčiai”. Pranešimo metu buvo pristatyti numatomi pasikeitimai dokumentų valdymo reglamentavimo srityje.

     Konferencijoje taip pat pranešimą skaitė Antanas Matusa, Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro direktorius. Jis dalinosi NBFC praktika dėl gaunamųjų dokumentų srautų mažinimo savo įstaigoje, pasakojo apie įstaigų personalo ir buhalterijos konsolidavimo problemas. Kaip vieną iš problemų paminėjo ir bendros dokumentų valdymo sistemos nebuvimą. Nevengė pristatyti ir problemų sprendimo būdų, tokių kaip bendros dokumentų valdymo sistemos kūrimą (planuojama baigimo data 2020 m. pab.).

     Pranešėjos, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Dokumentų departamento direktorė Vaida Servetkienė ir Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Dokumentų departamento Archyvo vedėja Vida Kišūnienė, pristatė pranešimą „Dokumento kelias per IT sistemas: nuo gimimo iki išsaugojimo ir pateikimo visuomenei". Pranešimą pradėjusi V. Servetkienė konferencijos dalyvius trumpam grąžino atgal į praeitį papasakodama Steigiamojo Seimo raštinės darbo ypatumus, tačiau netrukus grįžo į dabartį pasakodama apie kanceliarijos šiandieninius tikslus ir darbus. Jai antrino tribūną užėmusi V. Kišūnienė papasakojusi dokumentų kelią per IT sistemas LR Seimo archyvo atveju.

     Inga Vizgirdienė, Lietuvos valstybės centrinio archyvo Fotodokumentų skyriaus vedėja pristatė paskutinį pranešimą „Vaizdo ir garso dokumentų perdavimas valstybės archyvams". Pranešėja pristatė vaizdo ir garso dokumentų tvarkymo ypatumus, audovizualinių ir fotografijos kūrinių tipus. Pranešime taip pat svarbią dalį užėmė autorių teisių ir atvaizdo naudojimo teisių nagrinėjimas. Pranešimo pabaigoje buvo galima užčiuopti ir bręstančios diskusijos apie asmens teisę į atvaizdą užuominas.

     Lietuvos valstybės naujasis archyvas konferencijoje  kartu paminėjo savo 25-ąjį jubiliejų.

 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2020-01-22 13:42