1940‒1941 M. LSSR NKVD kalėjimų telefonogramų šifrų sąrašas
 (copy).png)
Lietuvos SSR viešosios tvarkos apsaugos ministerijos (MOOP) Įkalinimo vietų valdybos Operatyvinio skyriaus fonde Nr. V-139 saugomas 1940‒1941 m. Lietuvos SSR NKVD kalėjimuose naudotų telefonogramų šifrų, skirtų informuoti Lietuvos SSR NKVD Kalėjimų skyrių ir kitus LSSR NKVD padalinius apie ypatingus įvykius, sąrašas ir šifrų naudojimo paaiškinimas.
Dokumentuose nurodyti galimų ypatingų įvykių šifrai ir išaiškinta jų naudojimo tvarka[1]:
1. Informuojant apie kalinių maištą naudotas šifras, žodis PIRMA, o antru žodžiu buvo nurodomas maištaujančių kalinių skaičius, pvz.: PIRMA ‒ DEŠIMT
2. Informuojant apie kalinio pabėgimą iš įkalinimo vietos buvo naudojamas šifras ANTRA ir nurodomi pabėgusio kalinio pavardė, vardas, tėvavardis, pvz.: ANTRA ‒ IVANOVAS NIKOLAJUS, SEMIONOVIČIUS.
3. Kaliniui užpuolus kalėjimo darbuotoją (prižiūrėtoją), informacija apie įvykį pateikiama šifru TREČIA, nurodant užpulto darbuotojo vardą, pavardę, tėvavardį ir užpuolimą įvykdžiusių kalinių skaičių, pvz.: TREČIA ‒ SERGEJEVAS PIOTRAS TIMOFEJEVIČIUS ‒ DU.
4. NKVD kalėjimuose kalintys kriminaliniai nusikaltėliai-recidyvistai terorizuodavo politinius kalinius bei asmenis, suimtus už smulkaus pobūdžio nusikaltimus. Šis reiškinys NKVD padalinių dokumentuose vadintas „kamerų banditizmu“. Informacija apie tokio pobūdžio įvykius turėjo būti teikiama naudojant šifrą KETVIRTA, įvardinant nukentėjusį asmenį ir nurodant kiek asmenų dalyvavo įvykyje, pvz.: KETVIRTA ‒ DANILOVAS IVANAS, ARSENTJEVIČIUS ‒ TRYS.
5. Apie gaisrą būdavo informuojama šifru: PENKTA ‒ VANDENS YRA.
6. Informuojant apie potvynį ar patalpų užtvindymą, naudotas šifras: ŠEŠTA ‒ ATVYKSTA.
7. Įvykus masiniam kalinių ar kalėjimų darbuotojų apsinuodijimui, informacija buvo teikiama šifru SEPTINTA ir nurodant apsinuodijusių asmenų skaičių, pvz.: SEPTINTA ‒ DVIDEŠIMT.
8. Epideminio susirgimo atveju, naudotas šifras AŠTUNTA, nurodant užsikrėtusių asmenų skaičių, pvz.: AŠTUNTA ‒ DEŠIMT.
9. Kalinių bado streiko atveju, informacija būdavo teikiama šifru DEVINTA ir nurodant streikuojančių kalinių skaičių, pvz.: DEVINTA ‒ PENKI.
10. Apie kalinio savižudybę būdavo pranešama šifru DEŠIMTA, nurodant kalinio pavardę, vardą, tėvavardį, pvz.: DEŠIMTA ‒ SMIRNOVAS ANDREJUS, VIKENTJEVIČIUS.