Gedimino pr. 40/1, 01110 Vilnius, tel. (8 5) 264 9024,
el.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 193053247,
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT487300010002462313

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Valstybės archyvai reiškia solidarumą ir paramą Ukrainai

 

Asmenų aptarnavimas

Lietuvos ypatingajame archyve asmenys aptarnaujami, jų prašymai, pareiškimai, skundai nagrinėjami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka. 

Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00 –12.45      

 

 

 

Mūsų paskyra Facebook socialiniame tinkle 

 

Bendraukime:

Svetainėje „Lietuvos partizanų dokumentų elektroninis archyvas“

Svetainėje „Lietuvos ypatingojo archyvo saugomų skaitmeninių vaizdų archyvas“ 

 

Naujienos

Varšuvoje vyko konferencija „Komunistinių specialiųjų tarnybų dokumentai“

2012-10-08

Lenkijos Respublikos sostinėje Varšuvoje 2012 m. spalio 3-6 dienomis vyko XII-toji tarptautinė Centrinės ir Rytų Europos šalių archyvų konferencija, tema „Komunistinių specialiųjų tarnybų dokumentai“, kurioje dalyvavo Lietuvos ypatingojo archyvo direktorius Ovidijus Lėveris ir KGB dokumentų skyriaus vedėja Vilma Ektytė. Konferenciją organizavo Lenkijos Tautos atminties institutas ir Lenkijos valstybinių archyvų generalinė direkcija.

Lenkijos Tautos atminties institute surengtos ekskursijos metu parodytos archyvinių dokumentų saugyklos, saugomi dokumentai, dokumentų skenavimo ir restauravimo patalpos bei įranga, videokomparatorius (išblukusio ar užbraukyto teksto perskaitymui) bei kuriamos informacijos paieškos sistemos Nexus, tarptautinė duomenų bazė, sukurta Bad Arolsene apie asmenis, nukentėjusius Antrojo pasaulinio karo metu ir kt. Konferencijoje skaityti pranešimai apie buvusių represinių specialiųjų tarnybų dokumentų saugojimą Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Lietuvos, Ispanijos, Ukrainos, Portugalijos, Vokietijos, Estijos valstybių archyvuose ir kitose atminties institucijose bei priėjimo prie dokumentų tvarką, skaitmeninimą, istorinio šių dokumentų tyrimo ypatumus. Lenkijos valstybinių archyvų generalinis direktorius Vladislav Stempniak įžanginiame pranešime pažymėjo, kad

UNESCO, remdamasi Tarptautinės archyvų tarybos ir UNESCO sudarytos tarptautinės ekspertų grupės tyrimo rezultatais yra parengusi rekomendacijas apie tai, kad represinių specialiųjų tarnybų dokumentai turi tarnauti visuomenės ir individo teisėms pažinti praeitį, atkurti teises, o priėjimas prie jų turi būti ribojamas įstatymais bet ne politine ar kita valia. Konferencijoje buvo priimta Deklaracija apie tai, kad komunistinių specialiųjų tarnybų bei partijų dokumentai yra sudėtinė archyvinių fondų dalis, tvarkoma valstybės archyvų tvarkymo principais, prie kurios turi būti platus priėjimas susipažinimui, apsaugant aukų ir kitų asmenų teises. Konferencijos pranešimai bus paskelbti adresu http://colloquia.archiwa.gov.pl/page/art/91.

 

Nuotraukos iš Lenkijos Tautos atminties instituto patalpos, kurioje dokumentai skaitmeninami ir restauruojami

 

 

 

 

***

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2012-10-08 16:39